Конфлікт цивілізацій

Росія живе у своїй реальності

БлогиПетро Олещук , 20 січня 2015 96
Петро Олещук
політолог

Інші блоги автора

Для того, щоб зрозуміти природу нинішнього конфлікту, потрібно позначити деякі наріжні камені російського імперського світогляду, який і визначає російську ж політику в нинішній ситуації.

По-перше, Україна немає. Ні, до речі, не тільки Україна. Немає більшої частини сучасних держав. Уявіть собі карту Європи до Першої світової. Ось та карта, якою оперують в Кремлі. Є Німеччина. Є Франція. Є Великобританія. Японія є. Китай. США є. А України немає. Білорусії немає. Навіть Польщі немає. Все це "наше ісконноє". Звичайно, там є якісь уряду, і ми визнаємо цю фікцію. АЛЕ ЦЕ ВСЕ НАШЕ! Або не наше, але тоді американське або китайське. АЛЕ обов'язково "чиєсь".

По-друге, нації як суб'єкт політики відсутні. Імперія не визнає існування націй. Є держави - "великі гравці". Є еліти, які ними володіють. Є території, які вони контролюють. Є "бидло", яке все це заселяє ... Все. Решта - "ігри великих гравців". Якщо зібрався "Майдан" - його зібрало ЦРУ. Все. Тому що вони ж його не збирали? А сам він зібратися не міг.

По-третє, у Росії, як у "великого гравця", повинна бути своя буферна зона сателітів. Немає зони - ти не великий гравець.

По-четверте, всі питання потрібно вирішувати тільки з великими гравцями. Вся світова політика, всі процеси - це результат їх дій. Домовився з США, ЦРУ натиснув на магічну кнопку - майдани припинилися. Але для цього потрібно довго і старанно торгуватися. Тепер головне. Чому РФ не припиняє війну навіть зараз, коли втрати від неї вже перевищили потенційний дохід. Вони переконані, що перемога у них в кишені. України немає. Контролююча Україну "еліта" ними контролюється. Залишилося "дотиснути" США, там дадуть команду через ЦРУ, і на Західній Україні всі відразу стануть парафіянами Московського патріархату, добровольчі батальйони розчиняться в повітрі а над Майданом піднімуть величезний триколор. Самі. Потрібно тільки "проявляти твердість", щоб в Пентагоні зрозуміли, що мають справу з серйозним гравцем.

Рушійна сила російської політики - дрімуче невігластво, зведене в культ. Вони воюють з Україною, не знаючи і не розуміючи України, і не бажаючи нікого знати і розуміти. Будь-які поступки і переговори будуть сприйматися в Росії як те, що "майже дотиснули піндосів". Значить, конфлікт буде тривалим. І Росія не буде вважатися в ньому ні з якими збитками чи погрозами для себе.

Це як контакт різних цивілізацій - улюблений сюжет фантастів, коли проблеми засновані на якійсь системної комунікаційної проблемі. Одна відмінність. В даному випадку гуманоїди усвідомлено обрали цей шлях самоізоляції. В тому числі, інтелектуальної та ідейної.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Інші блоги автора

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук