Стартує Маратон пам'яті Василя Сліпака.
Маратон W LIVE зазвучить у другу річницю загибелі співака та захисника України Василя Сліпака. У суботу в Львівській обласній філармонії – прем’єрне виконання одного з найвизначніших творів Джоаккіно Россіні «Petite MESSE SOLENNELE». Приїдуть французькі солісти Перін Медоф, Гоша Ковалінська, Гійом Дюссо. Твір виконають разом із чоловічою хоровою капелою «Дударик», хором «Gloria» та симфонічним оркестром. А у неділю французи вийдуть на сцену під батутою свого диригента Ніколаса Краузе у супроводі «Віртуозів Львова», аби виконати вибрані арії з опер, які так любив Сліпак.
«Це є від друзів – другові. Пам’ятаючи цю особу, це є просто колодязь позитиву. Відповідно, в такому ключі десь той маратон і відбуватиметься. І ця меса є цьому підтвердження. Це надзвичайно складна технічно і професійно музика, а також вона просто фантастична для слуху», – розповів Дмитро Кацал, художній керівник капели «Дударик».
На фестиваль «І люди, і ляльки» приїдуть театри з-за кордону.
Від суботи, 30 червня, стартує фестиваль театрів «І люди, і ляльки». Зі своїми найкращими постановками, які мають міжнародне визнання, приїдуть найкращі колективи Черкас, Одеси, Івано-Франківська, Дніпра, Сум, Сєвєродонецька. А також Ірану, Польщі, Литви та Білорусі. А для показу фестивальних спектаклів задіють п'ять театральних майданчиків Львова. Розпочнеться все з «Гамлета» Шекспіра в перекладі Андруховича у стінах театру «І люди. і ляльки». А вже у неділю, 1 липня, театральний марафон запрошує на різні локації. Фестиваль сподобається усім: тим, кому лише 5-ть, і, як жартують організатори, до 105 років.
«Цікаво буде подивитися нашумілу виставу «Олеся. Містифікація», яку привезе молодий, талановитий режисер Іван Уривський з Одеси. Також це Панєвєжський театр, який привозить постановку за оповіданням Семюела Бекета. Приїдуть театри з Білорусі, Литви, Ірану», – розповів Олексій Кравчук, директор театру «І люди, і ляльки».
Повна програма доступна за посиланням.
Органний зал дасть концерт опівночі.
Органний зал додасть до життя музики. Вже у четвер, 28 червня, тут уперше звучатимуть камерні твори Альфреда Шнітке. Зокрема експресивна соната для віолончелі та фортепіано та «Сюїта у старовинному стилі». У п’ятницю, 29 червня, Олена Мацелюх потішить органними творами Баха Веймарського періоду, коли він був придворним музикантом і експериментував із жанрами. У суботу, 30 червня, – гала-концерт Літньої хорової академії, де півсотні студентів із Києва, Харкова, Дніпра, Львова і Одеси виконуватимуть українську сучасну музику. А ще опівночі в залі звучатимуть Сен-Санс, Пардіні, Ліст, Боельман та Котюк.
«Ніч, органний зал, орган, унікальна і вишукана програма, атмосфера. А чому б і ні? Має бути дуже цікаво», – зазначив Тарас Демко, заступник директора Органного залу.