КВУ назвав 12 народних депутатів, які найчастіше не голосують
12 депутатів за два роки пропустили понад 90% голосувань
До теми
Комітет виборців України (КВУ) проаналізував показники участі народних депутатів у голосуваннях Верховної Ради у перші два роки роботи Парламенту. Ці результати, які КВУ опублікував у п’ятницю, 3 вересня, свідчать, що 12 народних депутатів пропустили понад 90% голосувань, тобто не натискали кнопок «за», «проти» чи «утримався».
За інформацією КВУ, Найнижчі показники серед всіх народних депутатів у Вадима Столара, який за два роки взяв участь лише в 2,5% голосувань. Степан Івахів взяв участь в 4% голосувань, Вадим Рабінович – 5%, Андрій Деркач, Ігор Абрамович – 7%, Ігор Палиця, Олександр Дубінський, Дмитро Шенцев – 8%, Тарас Козак – 9%, Олександр Герега, Юлія Льовочкіна, Олександр Фельдман – 10%.
Серед фракцій і груп Верховної Ради найвищі показники голосувань в депутатів «Слуги народу» та «Європейської солідарності». В середньому депутати СН взяли участь у 84% голосувань, депутати ЄС – 80%.
Нижчі показники голосувань виявилися у депутатів «Голосу» (74%), групи «Довіра» (71%) та ВО «Батьківщина» (63% голосувань).
Найнижчі результати в депутатів групи «За майбутнє» та депутатів «Опозиційної платформи – За життя». Депутати «За майбутнє» взяли участь в 53% голосувань, а депутати від ОПЗЖ – у 46%.
«Частина народних депутатів безвідповідально ставляться до своїх депутатських обов’язків, ігноруючи абсолютну більшість голосувань Верховної Ради. Відмова від голосувань також стала формою саботажу роботи ВР з боку окремих парламентських фракцій. Попри те, що у ВР запроваджено систему штрафів за відмову від голосувань, це не надто впливає на дії народних депутатів», – зазначив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.
Всього за два роки роботи Верховної ради ix скликання відбулося 9,5 тис. голосувань.