Куди піти у Львові у вихідні 1-3 жовтня
Фестиваль «Золотий Лев», живопис Ігоря Теплого, фестиваль «Контрасти», родинні фестини у Годовиці та концерт Kalush
До теми
Фестиваль «Золотий Лев» розпочнуть карнавалом.
У Львові у п’ятницю, 1 жовтня, розпочинається театральний фестиваль «Золотий Лев», а це нагода побачити експериментальні вистави від знаних театрів. Цьогоріч з'їдуться колективи з різних міст України, Грузії, Ірану, Польщі, Угорщини, Італії та Канади. До 8 жовтня вони гратимуть вистави на різних львівських сценах. Традиційно фестиваль відкриють карнавалом у п'ятницю о 17:00. Костюмовані герої пройдуть центральними вулицями міста і зупиняться на площі перед Львівською оперою.
«Цього року фестиваль є сценічним, оскільки він один рік у нас є вуличний, другий рік – сценічний. Цього року фестиваль сценічний, проте вуличні заходи теж будуть обов'язково. Це і карнавальна хода, і деякі вистави просто неба, зокрема 1 і 2 жовтня», – розповіла кураторка фестивалю Ксенія Федоришина.
Програма доступна за посиланням.
Кольорова матриця у живописі.
Львівський художник Ігор Теплий відкрив персональну виставку «Матриця. Живопис» у галереї «Зелена канапа». Цей автор відомий своїми розписами церков, у його доробку понад 25 об’єктів в Україні, Румунії та Польщі. Окрім того, Ігор Теплий активно веде й виставкову діяльність. Цього разу пропонує серію творів із кольоровими геометричними композиціями. За його словами, кожна барва – частинка матриці, у якій є ми всі і кожен окремо.
Детальніше читайте тут.
Фестиваль «Контрасти».
За 10 днів 10 концертів сучасної симфонічної, хорової та камерної музики – таким буде фестиваль «Контрасти» у Львівській філармонії. Від 1 до 10 жовтня слухачі почують твори композиторів із 13 країн світу у виконанні гастролерів-іноземців та українців. Традиційно покличуть публіку на «Ніч контрастів». А відкриють фестиваль у п'ятницю із солістами зі Швейцарії.
«На відкритті ми почуємо твори досі невідомі, які привозить швейцарський диригент Сімон Камертін і ці твори з нововідкритого музичного відділу Цюріхської бібліотеки. Це твори із Чехії, Швейцарії, Франції відомих композиторів, але не в Україні, тому це буде дуже цікаво», – запросила речниця фестивалю Дарія Саф'ян.
Програма доступна за посиланням.
«Годовиця Sportfest».
Годовицький костел XVIII століття, для якого створив скульптури Йоан Георгій Пінзель, потребує порятунку. Аби привернути увагу до пам'ятки, поблизу храму у неділю, 3 жовтня, влаштують родинні фестини «Годовиця Sportfest». Усіх охочих кличуть на показові виступи і майстер-класи з бойового гопака, гімнастики, фехтування, мотоспорту, футболу. Окрім того, будуть літературні читання, концерт та мистецькі майстер-класи.
Більше дізнаєтеся за посиланням.
Kalush у Львові.
Реп-гурт Kalush, названий за рідним містом засновника колективу, виступить 1 жовтня, у п'ятницю у Парку культури і відпочинку під час фестивалю вуличної їжі. Kalush створено тільки у 2019 році, але гурт уже встиг набрати мільйонні перегляди на YouTube.
Детальніше про подію тут.