Львів розробив концепцію підсвічування пам’яток у центрі міста
Виконавчий комітет Львівської міської ради затвердив концепцію зовнішнього освітлення історичного ареалу міста Львова. Управління охорони історичного середовища, яке розробило концепцію, пропонує рядову вуличну забудову в центрі міста підсвічувати неяскравим заливним світлом, а окремі важливі елементи на пам’ятках підсвічувати точково.
Начальник управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко розповіла, що в концепції проаналізовано існуючу підсвітку вулиць Львова і помилки в її організації.
«У нас надто яскраві вуличні ліхтарі. Вони домінують в освітленні, надто яскрава часом світлова реклама, вона затуляє собою все решта. Іноді не підсвітлені дуже важливі елементи. Також є неправильне підсвічування пам’яток, коли вони надто опалені цим світлом», – сказала чиновниця. Наприклад, за її словами, неправильно підсвічують у Львові будівлю Оперного театру.
Щодо вуличного освітлення в центрі, Лілія Онищенко зауважила, що встановлено багато ліхтарів, але часто вони встановлені не системно.
«Часто нам заважає підсвітка над дорогами, яка занадто яскрава», – пояснила чиновниця.
З її слів, треба поступово ліквідувати яскраву підсвітку над дорогами, зосередившись на окремих ліхтарях та на ліхтарях, які є на кронштейнах.
Вона також поінформувала: «Перше вуличне освітлення у Львові здійснювалося лоєвими свічками, потім гасовими лампами, а згодом – газом з місцевого заводу: його залишки збереглись на вул. Газовій, а потім, в 30-х роках ХХ століття – газом з-під Стрия. Ліхтарі були окремо стоячі на один, три та п’ять світильників. Також ліхтарі були на окремих будинках. У 30-і роки ХХ століття почали підсвічувати окремі будинки. Однією з перших була підсвічена фігура Матері Божої на площі Міцкевича, Ратуша, Собор Св. Юра. Також влаштовувалися святкові підсвітки будівель, підсвічували парки».
Як інформував ZAXID.NET, влітку минулого року у Львові вперше увімкнули підсвітку церкви Петра і Павла (костел Єзуїтів).
Нагадаємо, у Львові облаштовано підсвітку на низці пам’яток, в тому числі на комплексі Бернардинів.