«Львівська залізниця» претендує на землю мешканців Брюхович

Головні новини Львова за 30.04Вікторія Іваскевич, 30 квітня 2015, 21:55 1426 0
дивіться також

У Брюховичах, що поблизу Львова, відбулись громадські слухання. Мешканці, а також представники селищної ради та «Львівської залізниці» намагались вирішити земельні проблеми. Через суд залізниця намагається привласнити землі, які мешканці селища отримали ще в 1950-х роках.

«Проблеми почались одразу після того, як ми приватизували будинок, – розповідає мешканець Брюхович Степан Яструб. – До того жодних проблем не було. На місці сарая я збудував хату. Тут моя мама поселилась ще в 1946 році. Тоді колії ще не було. А через п'ятдесят років вони кажуть, що смуга відводу – 45 метрів. Це якраз мені залишається метр хати».

Схожа ситуація і в Надії Тарасюк. Земельну ділянку вона успадкувала від діда. Він отримав пай під сільськогосподарські роботи. Втім, коли жінка вийшла заміж, змінила призначення ділянки і з чоловіком почала будувати хату. Рік тому також почала судитись із залізницею. В її випадку смуга відводу зачіпає 4 метри хати.

Подібних справ у судах близько 30. Однак і це не кінець, певні в селищній раді. У четвер, 29 квітня, зібрали під одним дахом усіх таких мешканців, аби ті поговорили з представниками залізниці. Представники «Львівської залізниці» пояснюють: це селищна рада зробила помилку, коли видала людям акти на землю.

«Ми зацікавлені в тому, щоб повернути землю в державну власність, яку, вважаємо, діями Брюховицької селищної ради порушено», – зазначив один із представників «Львівської залізниці».

Натомість у селищній раді вважають навпаки: у 60-х залізниця знехтувала вимоги земельного законодавства.

«Там є декілька видів земельних ділянок. Оскільки залізниця була прокладена по існуючій забудові, є досить багато земельних територій і будинків, які були до прокладення залізниці», – пояснив юристконсульт селищної ради Брюхович Тарас Кубай.

Там наголошують, що в державному земельному кадастрі немає навіть даних про те, що залізниця володіє такими площами. У селищі є частина ділянок, де залізниця погодила мешканцям приватизацію та зменшила смугу. На ці аргументи будуть опиратися в судах. Також будуть спільно звертатись до «Львівської залізниці» та Мініфраструктури.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук