Львівські і бельгійські лікарі спільно оперують дітей з вадами слуху
Операції безкоштовно проводять щодня від початку тижня
Львівські і бельгійські лікарі спільно оперують маленьких пацієнтів з вадами слуху у міській дитячій лікарні, що на вулиці Орлика. Це не звичайні операції, а мікрохірургічні, зокрема, кохлеарна імплантація, тимпанопластика, мірингопластика та інші хірургічні втручання. А головне, роблять це безкоштовно. Такі операції вперше провели у Львові. Вони дозволять малечі, яка з народження не мала слуху, нарешті почути.
На прийом до міжнародних експертів приїхали батьки з дітьми з усіх куточків країни. Деякі навіть просто за порадою. Бельгійські медики консультуватимуть і оперуватимуть до п’ятниці, 10 вересня.
Львівські отоларингологи провели операцію спільно з командою лікарів із відомої брюссельської лікарні Університету Лувен Saint-Luc University Hospital. Керувала процесом професорка Моніка Декат разом із аудіологом Даніелем Де Сіаті. Міжнародний тандем провів вісім операцій у дитячій лікарні на Орлика. І головне — безкоштовно для маленьких пацієнтів.
«В перший операційний день, понеділок, ми мали кілька пацієнтів, яким встановили кохлеарні імплантати. Загалом це діти, які не мали можливості від природи чути звуки. Та операція з імплантатами вирішить цю проблему. Ми з львівськими лікарями провели кілька таких втручань, а потім почали оперувати інші патології. Наприклад, на середньому вусі. Ми довели, що такі операції можна робити не тільки в Бельгії, а й тут — у Львові!», — розповів лікар-аудіолог Даніель Де Сіаті.
На початок роботи з європейськими колегами львівські медики очікували понад рік. Тому в операційній — завжди людно.
«Коли виникла ідея проводити хірургію вуха, в нас не було взагалі нічого: інструментарію, обладнання для таких важких операцій. А без них – це неможливо», — згадує про ідею впровадження проекту його керівниця Мар’яна Черкес.
Хірурги, анестезіологи і навіть медсестри — усі занотовують інформацію, знімають відео і обговорюють хід операції.
«Мета цього проекту — проводити мікрохірургічні втручання у вусі. Щоби пацієнти зі Львова і західного регіону мали швидшу і якіснішу допомогу тут, а не їхали кудись інакше», — додає Мар’яна Черкес.
Своєї черги на операцію у палаті чекає Олександр зі Львова. Через хвороби, які дошкуляли йому ще змалку, хлопець поступово втрачав слух. Тож коли з’явилася можливість потрапити у руки бельгійських медиків — він і мама навіть не вагалися.
«Лікували це вушко, були госпіталізовані неодноразово. І цього року побачили, що є поліп. Лікарі припустили, що це холестеатома, що і підтвердила діагностика», — каже Катерина, мати Олександра.
А от Максим, якому трохи більше року, вже оклигує від операції. За чотири тижні будуть результати і почнеться реабілітація. З народження він нічого не чув, а тепер отримав шанс на повноцінне життя.
«Ми помітили, що дитина не реагує на нас, і звернулися до лікаря в Чернівці, бо ми самі з Чернівців. Нас направили в Київ і вже там визначили, яка в нього ступінь приглухуватості. А сюди ми попали, здавали аналізи, пройшли відповідну підготовку і його прооперували бельгійські фахівці, які приїхали до нас», — розповідають батьки прооперованої дитини Микола і Тетяна.
«Такі втручання, особливо з відновлення слуху, тобто плантарна імплантація і операція типу Баха, це проведено у Львові вперше. Ніхто до нас цих операцій у Львові діткам не проводив. Це втручання, які дозволяють дитині в подальшому чути. Це імплант, який вживлюється в завиток дитині, тобто внутрішнє вушко, і воно дозволяє за якийсь час дитині відновити слух», — пояснює Тетяна Заброварна, завідувачка ЛОР відділення дитячої міської лікарні.
А тих, хто не встиг потрапити на прийом до бельгійських спеціалістів, медики заспокоюють. Кажуть, спершу поїдуть за досвідом з колегами у Бельгію, а потім разом повернуться.