Львівські лікарі поділяться досвідом лікування лейкемії у дітей з європейськими колегами
Їх запрошено на європейський конгрес, який відбудеться у Чехії 11-12 березня
Лікарі Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру візьмуть участь у 12 європейському конгресі Biennial Childhood Leukemia and Lymphoma Symposium, який проходитиме в Чехії 11-12 березня цього року. Вони поділяться з європейськими колегами досвідом лікування гострої лімфобластної лейкемії у дітей, який вони накопичили за 30 років, відколи рятують дітей з таким діагнозом зі всього західного регіону України.
За словами лікарів, лейкемію (рак крові) виявляють у 30-35% серед усіх злоякісних новоутворень, які діагностують у дітей. З них практично 90% припадає на гостру лімфобластну лейкемію. Якщо ще чверть століття тому від цієї недуги одужували одиниці, то зараз майже 80% хворих дітей повертаються до нормального життя.
У Центрі, як повідомила ZAXID.NET лікар-гематолог, к.м.н Ольга Дорош (вона виступатиме з доповіддю на європейському конгресі), 27 років лікують дітей з лейкомією за міжнародними протоколоми. За цей час було прийнято три міжнародні протоколи лікування гострої лімфобластної лейкемії і з прийняттям кожного нового протоколу, зростала кількість дітей, які одужували.
«Перший протокол був прийнятий у 1993-1995 роках, другий – у 2002 році і третій, який діє дотепер – у 2009 році. І ефективність лікування щороку зростає. Якщо з впровадженням перших протоколів від гострої лімфобластної лейкемії у нас одужувало майже 67% хворих, то з впровадженням другого протоколу ефективність лікування зросла вже до понад 73%. З впровадженням третього протоколу відсоток тих, хто поборов захворювання ще вищий – 77,3%», – каже Ольга Дорош.
На європейському конгресі вона поділиться з колегами з європейських країн досвідом, який лікарі відділення гематології та інтенсивної хіміотерапії Центру накопичили за останні 27 років. Це захворювання нині успішно лікують в Україні і у Львові зокрема і ефективність лікування, як кажуть лікарі, така ж, як і у європейських країнах.
«Показник загального кумулятивного 27-річного виживання у дітей, хворих на гостру лімфобластну лейкемію, у нашому відділенні становить 80,5%, що відповідає результатам світових центрів», – каже Ольга Дорош.