Львівський ІТ-Миколай цьогоріч придбає мікроскопи та рентген-апарат

Головні новини Львова 16.12Ірина Панчишин, 16 грудня 2015, 18:29 473 0

Акція «Львівське ІТ для онкохворих дітей» до різдвяних свят має зібрати 431 тис. грн, аби придбати п’ять мікроскопів та пересувний ренген-апарат для Західноукраїнського дитячого медичного центру.

На п’яти стареньких мікроскопах лаборанти досліджують аналізи маленьких пацієнтів. За день встигають зробити до 150. Могли б і більше, але мікроскопи, яким пішов третій десяток, не потягнуть. Оптика вже не точна. Від того страждає не лише якість аналізів, адже похибка може бути більшою, але й очі медперсоналу.

«Оптика, яка в цьому мікроскопі, вже вичерпала свої ресурси. Для достовірних якісних результатів потрібні і хороші сучасні мікроскопи», – зазначила лікар-лаборант Наталія Рачинська.

Коли їде пересувний рентген-апарат – чують усі. Скрипить так, мов хоче сказати: «Я вже напрацювався!». Проте ним ще досі роблять рентгени одразу біля ліжка з пацієнтом.

«Тих грошей, що зараз ми отримаємо від держави, на все обладнання не вистарчає. Поступово ми, звичайно, будемо оновлювати обладнання. Звернулися до фонду наших благодійників, з якими ми вже давно працюємо», – пояснив головний лікар Західноукраїнського дитячого медичного центру Андрій Синюта.

Тож уже четвертий рік поспіль львівські ІТ та благодійний фонд «Крила Надії» організовують збір грошей на новий сучасний рентген-апарат та п’ять мікроскопів. Для цього в соціальних мережах запустили вірусний флешмоб. Пропонують кожному віддати заробітну плату за один день.

«Чому саме одна денна зарплата? Тому що це не так багато, якщо в розрізі цілого місяця. В нас залишається майже вся зарплата за цей місяць, але, з іншого боку, одна денна зарплата, якщо кожен з нас перерахує – це доволі великі суми», – запевнила одна з організаторів акції «Львівське ІТ для онкохворих дітей» Ксеня Мединська.

Хоч акція почалася ще два тижні тому, зібрали вже більше ніж половину суми.

«Кошти наразі збираються на рахунок фонду. Ми стараємось давати щоденний звіт, тобто зараз зібрано трошки більше половини, що дуже-дуже тішить. До збору цього року в нас була 431 тис. грн. Ну і зараз зібрано близько 238 тис. були дані на вчора», – звітує координатор адресної допомоги БФ «Крила Надії» Марина Анісімова.

Акцію ІТ-Миколай продовжать ще до різдвяних свят. Свій внесок можна залишити на сайті благодійного фонду «Крила Надії».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук