Львівський суд повернув водійські права віце-президенту футбольного клубу
Львівський апеляційний суд частково задовольнив скаргу віце-президента футбольного клубу «Демня» Андрія Кучми, якого позбавили водійських прав за нетверезе водіння. Суд скасував рішення суду першої інстанції та закрив справу про нетверезе водіння через закінчення термінів притягнення до адмінвідповідальності.
У лютому патрульні зупинили Андрія Кучму за кермом автомобіля Lexus RX 350 на вул. Науковій, 114. За інформацією інспекторів, водій відмовився надати документи та продовжив рух, намагаючись втекти. Його заблокували на вул. Виговського, 89. Він мав явні ознаки алкогольного сп’яніння.
Андрій Кучма відмовився від перевірки на місці за допомогою алкотестера, і від проходження медогляду в лікарні. Водій поводився агресивно та не визнавав, що був п'яним. На місце прибули близько 20-30 його друзів. На водія склали протоколи за нетверезе кермування, за невиконання вимог про зупинку, а також постанову за відсутність необхідних документів для керування транспортним засобом.
У травні Франківський районний суд Львова визнав Андрія Кучму винним у нетверезому водінні, позбавив водійських прав на рік та оштрафував на 10,2 тис. грн. Проте Андрій Кучма оскаржив це рішення.
У постанові Львівського апеляційного суду за 26 червня вказано, що Андрій Кучма просив відкласти розгляд справи судом першої інстанції через те, що він був хворим та не міг прийти на засідання. Відтак суд розглянув цю справу без його присутності.
На думку судді апеляційного суду Оксани Маліновської-Микич, таким чином Андрій Кучма був позбавлений можливості реалізувати свої права, «а це є порушенням процесуального закону й вимог Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод».
Щодо визнання Андрія Кучми винним у нетверезому водінні, то апеляційний суд погоджується з доводами суду першої інстанції.
Проте суддя Оксана Маліновська-Микич частково задовольнила апеляційну скаргу Андрія Кучми. Вона скасувала постанову Франківського райсуду Львова та закрила справу про нетверезе водіння через закінчення терміну притягнення до адміністративної відповідальності. Постанова апеляційного суду є остаточною і оскарженню не підлягає.