Львівський журнал «Локальна історія» запустив власну інтернет-платформу

СуспільствоАК, 24 грудня 20193620
Добірка кількох випусків журналу «Локальна історія» на полицях одної із львівських книгарень «Є»

Львівський історичний журнал «Локальна історія», що виходить друком уже більше року, запустив власну інтернет-платформу. Окрім статтей на історичну тематику, репортажів та інтерв’ю, на сайті планують регулярно публікувати ексклюзивні добірки старих фотографій, свідчення очевидців історичних подій, а також історичні блоги, лекції та авторські програми.

«З одного боку в наших школах та вузах історія постає чорно-білою і максимально знелюдненою, у нас історія героїв, а не людей. З іншого боку останні 28 років нам говорили, що українське суспільство отруєне історією, що минули роз’єднує, а не об’єднує. Через що українська історія постає як щось необов’язкове до знання і не конче цікаве. Ми позиціонуємо сайт «Локальна історія» як платформу комунікації між суспільством і професійними дослідниками. Таким чином ми хочемо деінструменталізувати історію як об’єкт політичних чи якихось інших маніпуляцій», – розповів головний редактор проекту Віталій Ляска.

Крім того, на сайті у тестовому режимі працює функція «пошуку рідних». Це унікальний реєстр загиблих чи зниклих безвісти учасників національного підпілля, який дослідники проекту формували впродовж шести років на основі архівних документів. У перспективі цей розділ налічуватиме кількасот тисяч людей.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук