Львівський журнал «Локальна історія» запустив власну інтернет-платформу
Львівський історичний журнал «Локальна історія», що виходить друком уже більше року, запустив власну інтернет-платформу. Окрім статтей на історичну тематику, репортажів та інтерв’ю, на сайті планують регулярно публікувати ексклюзивні добірки старих фотографій, свідчення очевидців історичних подій, а також історичні блоги, лекції та авторські програми.
«З одного боку в наших школах та вузах історія постає чорно-білою і максимально знелюдненою, у нас історія героїв, а не людей. З іншого боку останні 28 років нам говорили, що українське суспільство отруєне історією, що минули роз’єднує, а не об’єднує. Через що українська історія постає як щось необов’язкове до знання і не конче цікаве. Ми позиціонуємо сайт «Локальна історія» як платформу комунікації між суспільством і професійними дослідниками. Таким чином ми хочемо деінструменталізувати історію як об’єкт політичних чи якихось інших маніпуляцій», – розповів головний редактор проекту Віталій Ляска.
Крім того, на сайті у тестовому режимі працює функція «пошуку рідних». Це унікальний реєстр загиблих чи зниклих безвісти учасників національного підпілля, який дослідники проекту формували впродовж шести років на основі архівних документів. У перспективі цей розділ налічуватиме кількасот тисяч людей.