Львівську вчительку Мар'яну Батюк звільнили зі школи за аморальний проступок
Відповідний наказ і трудову книжку заступниці директора навчального закладу вручили 25 квітня
Львівську вчительку історії Мар'яну Батюк після допису в Facebook про Гітлера звільнили зі школи за аморальний проступок. Про це сьогодні, 25 квітня, повідомив директор школи №100, що розташована у мікрорайоні Рясне-2, Василь Титар. Ще керівник зазначив: трудовий договір із працівницею вони розірвали за статтею про вчинення нею аморального проступку.
Нагадаємо, минулої п'ятниці на Facebook-сторінці Мар'яни Батюк з’явилось і майже годину провисіло привітання із днем народження Адольфа Гітлера та кілька його цитат.
«Вчора на нараду із педагогами я приніс нормативні документи, якими повинен користуватися у своїй діяльності педагог: серед них ‒ «Закон про освіту», Конституція України, методичні рекомендації. В них прописано, що вчитель повинен бути еталоном для своїх учнів: вести себе етично, а також стежити, що виставляє у профілі соцмереж», ‒ переконаний директор школи №100 Василь Титар.
Після появи скандального запису на своїй сторінці Мар’яна Батюк стверджувала, що це сталося начебто через злам. Чи справді хтось вкрав пароль від депутатського акаунту, мали перевірити фахівці міського центру інформаційних технологій, однак педагог двічі відмовилась надавати їм доступ до даних.
«Сьогодні ми знову, у присутності працівника управління освіти, запропонували їй зайти у свою сторінку та показати дописи, які вона робила. Все, що було потрібно, ‒ завантажити архів її акаунту Facebook», ‒ розповіла керівниця міського управління освіти Зоряна Довганик.
Тим часом міський голова Львова Андрій Садовий закликав керівництво «Свободи» публічно відреагувати на скандал. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook: «Наше право не допускати до львівських дітей вчителів (тим більше істориків!), для яких Гітлер ‒ це герой. Пані Батюк є також депутатом міської ради від партії «Свобода». Я очікую від них публічної позиції. Чи, може, «свободівці» підтримують кремлівську тезу про те, український націоналізм = німецький нацизм?».
Вже у середу, 25 квітня, Мар’яни Батюк не було на робочому місці. Зв’язатись із нею телефоном упродовж дня журналістам також не вдалось. Чи оскаржуватиме депутатка рішення про звільнення її з посади вчительки історії та заступника директора з виховної роботи, наразі невідомо.