Меджліс кримських татар поскаржився в ЄСПЛ на переслідування з боку РФ

СуспільствоРоман Ганкевич, 31 березня 20171160
Меджліс кримських татар поскаржився в ЄСПЛ на переслідування з боку РФ
фото Getty Images
Меджліс подав скаргу до ЄСПЛ через заборону Росією

Меджліс кримськотатарського народу подав 29 березня скаргу в Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) на дії російської влади, яка внесла представницький орган кримських татар до списку екстремістських організацій, заборонивши його діяльність. Про це повідомили у правозахисному центрі «Меморіал» (Москва), який разом із Європейським центром захисту прав людини (Англія) та Українською Гельсінською групою представляє інтереси Меджлісу в ЄСПЛ.

«У скарзі Меджліс вказав, що внесення його до списку екстремістських організацій і припинення його діяльності порушують статтю 11 (свобода зібрань та об'єднань) Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод. Крім того, організацію заборонили, а її членів переслідують через їхню політичну позицію, що є порушенням статті 18 (межі використання обмежень щодо прав)», - йдеться в повідомленні.

Також у зверненні до ЄСПЛ зазначено, що російські суди не визнають статусу Меджлісу як представницького органу корінного кримського народу, тим самим порушуючи статтю «заборона дискримінації». Його також позбавили права на справедливий судовий розгляд. У «Меморіалі» зазначили, що задокументовано 18 насильницьких зникнень кримських татар в окупованому Криму, вони не розслідувані. Тіла кількох активістів знайшли зі слідами побиття і тортур.

Нагадаємо, 26 квітня 2016 року «Верховний суд» окупованого Криму визнав Меджліс кримськотатарського народу «екстремістською організацією» і заборонив його діяльність. 29 вересня 2016 року Верховний суд Росії визнав законним це рішення.

За словами голови Меджлісу Рефата Чубарова, після заборони Росією Меджлісу кримськотатарського народу з його членів створений особливий орган влади, який буде працювати за межами окупованого Криму. У новостворений орган влади входять дев'ятеро осіб, серед яких лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

Раніше повідомлялося, що 21 березня окупаційна влада Криму вручила заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову обвинувальний висновок.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук