Мер Львова купить іменну лавку для першого в Україні парку духовної культури

Головні новини Львова 24.05Ірина Ващишин, 24 травня 2016, 18:34 1072 0

У Львові створять парк духовної культури. Він носить ім’я Івана Павла Другого і розташований у лісовому масиві між вулицями Лісна та Хоткевича на Сихові. Центральна алея парку уже майже готова. Загалом же його облаштування триватиме наступні п’ять років. В кінцевому результаті це буде місце для активного та духовного відпочинку як дітей і молоді, так і старших людей.

«Я маю таку ідею, щоб мешканці Сихова і взагалі мешканці Львова долучалися і, наприклад, могли мати тут свої іменні лавочки. Я готовий виступити ініціатором і наша родина готова придбати іменну лавочку і подарувати її для цього парку, – розповів міський голова Львова Андрій Садовий. – Це було би дуже корисно, тому що така традиція є в багатьох країнах світу. Я би дуже хотів, щоб цей парк був сприйнятий, як наш спільний парк і ми всі його любили. Щоб люди, які будуть тут гуляти, не шкодили і не намагались щось ламати. От мені дуже приємно, що під час замощення доріжок ми не руйнуємо жодного дерева. Так виконуються усі роботи, щоб обходити дерева».

Головна алея парку імені Івана Павла Другого вже замощена і постійно приваблює сюди сихівчан.

Роботи у парку почали ще з кінця березня. За проектом головна алея утворить хрест з двома бічними доріжками, а посередині ― велике коло хресної дороги. Зараз бруківка сполучає вулицю Хоткевича із Лісною.

«Сьогодні ми говоримо про алею, яка, сподіваємось, до Зелених свят буде завершена і сихівчани будуть вже повноцінно нею користуватися», ― зазначив директор ЛКП «Зелений Львів» Богдан Москв'як.

На виході до вулиці Хоткевича залишилось завершити лише сходи і пандуси.

«Зараз ми фактично доходимо до кінця будівельної частини робіт. Фактично десь за місяць часу дорожні роботи з покриття мають бути закінчені», ― додав керівник підрядної організації Павло Коцюруба.

Парк розміститься на 48 гектарах лісу. Крім пішохідних доріжок будуть ще й велосипедні, також лавочки та освітлення. Але це до кінця року. Якщо ж вистачить грошей, цьогоріч прокладуть і хресну дорогу.

«За кошти бюджету планується зробити мощення хресної дороги. А стації будуть мати можливість зробити церква, меценати і сихівчани, які хочуть долучитися до цього проекту», ― повідомила голова Сихівської райадміністрації Ірина Маруняк.

Хресна дорога матиме 14 зупинок, де можна буде помолитись. Синьо-жовті позначки, які вже зараз є на деревах, ― це майбутні стації.

«Ви можете від першої стації, від початку, де ми виходили по колу обійти без будь-яких мап по тих показниках, які з двох боків на деревах, запровадять вас до останньої стації», ― розповів священик церкви Різдва Пресвятої Богородиці отець Василь Білаш.

В Україні це буде перший парк духовної культури. Та для родинного відпочинку запроектували ще й чимало дитячих і спортивних розваг. Матиме цей парк щонайменше вісім входів. Головний облаштують з проспекту Червоної Калини.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук