Мешканці сіл біля Кам'янки-Бузької проти нового свинокомплексу

Головні новини Львова 05.04Марта Когут, 5 квітня 2019, 18:41 3400 1

Нова свиноферма у Кам’янці-Бузькій буде майже на 50 тисяч голів. У сусідньому селі вже є схожий комплекс і там немає системи утилізації свинячого гною. Тому його просто виливають на поля. Люди це знають, тому вимагають не допустити, щоби ця ж фірма будувати ще один комплекс в регіоні.

Мешканці сіл поруч із Кам’янкою-Бузькою б’ють на сполох. Біля їхніх домів хочуть збудувати ще один свинокомплекс.

«Уявіть собі 48 тисяч свиней! Який то буде випар і яка то буде земля? Куди вони будуть дівати ту всю гноївку?», ‒ обурюється мешканка села Руда-Сілецька пані Ольга. Жінка показує, де хочуть збудувати таку велику свиноферму. Раніше на цьому місці був ліс. Зараз молоді дерева вже зрізані, а на загородженні висить табличка «приватна власність».

«Тут є вода, та вода стікає до Бугу, то їм буде добре, бо та вода піде прямо в Буг. І все буде нормально, в них не буде клопоту куди дівати гноївку. Більшість піде в Буг, а решта по полях», ‒ додає селянка.

У сусідньому селі вже працює свиноферма на 20 тисяч голів. Польська компанія «Eco meat» запрацювала у Батятичах кілька років тому. Селяни знають, як там поводяться з утилізацією свинячого лайна, тому біля себе такого не хочуть. Ще у грудні люди із владою та інвесторами провели громадські слухання. Місцевий депутат підтримав громаду. Після цього у нього згоріло зерносховище. Підпал чоловік пов’язує саме з питанням свиноферми. Хоча за документами нову ферму має будувати інша фірма, депутат певен, що це ті ж люди, що працюють у Батятичах.

«Новий комплекс на 48 тисяч свиней мав би будуватися на землях, які має в користуванні чи в оренді фермерське господарство «Смерічка Еко». Воно має одну людину, жодної господарської діяльності не веде. 15 мільйонів євро вкласти ‒ то абсурд. Супровід йшов від «Eco meat», вони то не то що не пояснювали, вони казали, шо то ми за тим стоїмо, ми то робимо», ‒ каже депутат районної ради Андрій Антонюк.

Коли журналісти їхали по коментар до керівництва свиноферми, то помітили, як із території виїздить трактор із цистерною. Він попрямував у поле. Тракторист на ходу виливає на землю свинячий послід. Депутатка райради Оксана Шваюк пояснює, що екскременти свиней та їхні випари надзвичайно шкідливі. Вони мають утилізуватися у спеціальних біоенергетичних комплексах. «Вони цілодобово вивозять ті відходи, власне щогодини», ‒ каже депутатка Кам’янка-Бузької районної ради Оксана Шваюк.

Отримати коментарі від керівництва компанії не вдалося ‒ нікого не було на роботі. Так само не застали на місці голову районної адміністрації, на телефонні дзвінки він не відповів. А місцевий голова пояснює, що про будівництво комплексу наразі не йдеться.

«На сьогоднішній день за останні два місяці мови не було, щоб там йшлося про будівництво. Безпосередньо дозволи і так далі ‒ це все зупинилося на рівні громадських обговорень, які були, і далі жодних кроків не робиться», ‒ розповів голова Кам’янка-Бузької ОТГ Олег Омелян.

Хоча сам зізнається, що не проти нового свинокомплексу, бо це 45 робочих місць та додаткові 2 мільйони гривень на рік у бюджеті.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук