Microsoft працює над створенням нової мови програмування для квантових комп'ютерів

СвітРоман Ганкевич, 27 вересня 20177150
Microsoft працює над створенням нової мови програмування для квантових комп'ютерів
фото iGadget Pro
Прототип квантового комп'ютера Blue Force

На щорічній конференції Microsoft Ignite компанія оголосила про розробку нової мови програмування, яка вже інтегрована у Visual Studio і оптимізована для використання з масштабованими квантовими комп'ютерами. Про це інформує Engadget.

Як зазначається, для роботи з цією мовою потрібно мати уявлення про кубіти і інші складні терміни й процеси, які пов'язані з квантовими обчисленнями. Однак Microsoft максимально спростила виконання основних обчислень на машинах з принципово новою архітектурою завдяки реалізації підтримки звичайних мов на зразок C# і Python.

Нову мову програмування поки ніяк не назвали - фактично, Microsoft розробляє мову для неіснуючих комп'ютерів майбутнього.

Розробники заявили, що квантові обчислення - це дуже складна тема і навіть випущені раніше IBM навчальні матеріали, які були написані піонером в галузі квантових обчислень Чарльзом Беннетом, тут особливими помічниками не стануть. Обговорюючи нові ініціативи Microsoft, Білл Гейтс сказав, що навіть для нього квантова фізика - це як «ієрогліфи». Однак засновник він відзначив, що саме квантові комп'ютери, допоможуть людству знайти відповіді на фундаментальні наукові питання і вирішити глобальні проблеми в різних галузях, в тому числі і в медицині. «Вони (квантові ПК) дозволять вченим виконувати обчислення, з якими звичайні суперкомп'ютери не впорається б за весь час існування Всесвіту, в лічені хвилини або години», - пояснює Microsoft.

Фізик Майкл Фрідмана роками вивчає програми і апаратні аспекти «топологічного квантового комп'ютера»

В основі проекту є напрацювання талановитого дослідника-теоретика Microsoft Майкла Фрідмана, який присвятив роки вивчення програм і апаратних аспектів «топологічного квантового комп'ютера». Як зазначається, у команді Фрідмана є «кілька видатних фізиків, які спеціалізуються в галузі конденсованих середовищ, фізиків-теоретиків, вчених-матерів, математиків і програмістів».

Microsoft вже 12 років інвестує значні кошти в створення масштабованого квантового комп'ютера. Повідомляється, що апаратною частиною комп'ютера Microsoft теж займається, але, пріоритетом для розробників софтверного гіганта все-таки є програмна складова. У компанії прогнозують, що розроблені інструменти для програмістів і дослідників допоможуть прискорити розробку відповідних алгоритмів, що використовують переваги квантових комп'ютерів.

Нагадаємо, на початку цього року IBM представила свій найпродуктивніший квантовий комп'ютер, який складається з 17 кубітів. Ще раніше вони обіцяли випустити перший комерційний квантовий комп'ютер в найближчі п'ять років.

Раніше ZAXID.NET писав, що Apple, Google і Microsoft очолили рейтинг найдорожчих брендів світу в 2017 році.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук