Мінохорони здоров’я хоче адаптувати ProZorro для медичних закупівель

В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун

Міністерство охорони здоров’я України планує адаптувати систему ProZorro до проведення медичних закупівель, зокрема закупівель ліків за рахунок державного бюджету. Про це заявила виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, повідомив «Інтерфакс-Україна».

За її словами, закупівлі через систему ProZorro будуть здійснюватися так само, як і інші державні закупівлі, але є деякі особливості.

«У медичних закупівлях є специфіка. Наприклад, ліки мають дозування, а такі речі зараз в ProZorro не передбачені. Тому фахівці цієї системи зараз працюють над тим, щоб була можливість купувати через неї і ліки», – зазначила вона.

Супрун нагадала, що проведення закупівель за рахунок державного бюджету в сфері охорони здоров’я з 2019 року має здійснюватися через національну закупівельну організацію, над створенням якої працює МОЗ за підтримки міжнародних закупівельних організацій.

«Наше завдання – щоб в національній закупівельної організації були запущені правильні процедури, як це відбувається в міжнародних організаціях. Щоб не було проблем з корупцією, щоб тендери були відкритими, щоб технічні завдання прописувалися некорупційно, щоб був доступ для всіх», – сказала вона

Нагадаємо, з 1 серпня система ProZorro стала обов’язковою до використання на всій території країни.

За даними мінеконорозвитку, економія держбюджету завдяки використанню ProZorro станом на початок грудня перевищила 8 млрд грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук