Міносвіти рекомендує абітурієнтам не погоджуватися на платне навчання у ВНЗ раніше 1 серпня

Міносвіти рекомендує абітурієнтам не погоджуватися на платне навчання у ВНЗ раніше 1 серпня
Міносвіти закликало абітурієнтів не поспішати підписувати контракти на платне навчання у ВНЗ

Міністерство освіти і науки України не рекомендує абітурієнтам погоджуватися на зарахування на контрактну форму навчання у вищих навчальних закладах раніше закінчення зарахування на бюджет, 1 серпня, повідомили у прес-службі міністерства.

«Рішення написати заяву на контракт абітурієнту слід приймати лише після того, як буде анульована його рекомендація до зарахування на навчання за державним замовленням - не раніше 1 серпня 2016 року», – зазначено в повідомленні.

Зазначено, що міністерство отримує повідомлення від абітурієнтів про пропозиції приймальних комісій вишів оформити контракт на навчання ще до завершення конкурсу на бюджетні місця.

«Немає жодних причин цього робити, конкурс на контракт відбуватиметься пізніше, тому кожен встигне подати документи, якщо в абітурієнта взагалі виникне таке бажання», – зазначила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун.

Заяви на допуск до участі в конкурсі для вступу на навчання за рахунок коштів фізичних або юридичних осіб (контрактна форма навчання) можна подати до 12 серпня – протягом 11 днів після оприлюднення списку рекомендованих до зарахування на бюджет.

Список рекомендованих на навчання за бюджетні кошти буде доступний для всіх 1 серпня, а з 1 до 5 серпня рекомендовані до зарахування мають будуть принести оригінали своїх документів до ВНЗ, де вони отримали місце держзамовлення.

За даними міносвіти, 27 липня в 18:00 ВНЗ завершили прийом заяв: всього було подано 2 млн 11 тис. 62 заяви від 584 тис. 308 абітурієнтів.

При цьому 1 млн 266 тис. 536 заяв було подано в електронному вигляді та 744 тис. 526 заяв – в паперовому.

На ступінь підготовки бакалавра було подано 1 млн 344 тис. 171 заяву, на магістра – 271 828 тис. заяв, на молодшого бакалавра – 86 заяв, на молодшого спеціаліста - 260 тис. 584 заяви і на спеціаліста - 134 939 заяви.

У перелік найпопулярніших за кількістю поданих заяв вузів увійшли КНУ ім. Шевченка – 62 тис. 490 заяв, ЛНУ ім. Івана Франка – 56 тис. 622 заяви, НУ Львівська політехніка – 54 тис. 599 заяв, НТУУ Київський політехнічний інститут – 47 тис. 664 заяви, Київський національний торговельно-економічний університет – 40 тис. 206 заяв.

Нагадаємо, держзамовлення в 2016 році затверджене Кабінетом міністрів на рівні 272,6 тис. осіб, що на 12,3% більше, ніж у 2015 році. На початку вступної кампанії міністр освіти та науки Лілія Гриневич заявляла, що близько половини вступників зможуть навчатися у ВНЗ за бюджетні кошти.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук