Мін’юст вніс до реєстру лише 40% засуджених у 2015 році корупціонерів
В Єдиний державний реєстр осіб, що вчинили корупційні правопорушення, впродовж 2015 року було внесено лише 40% осіб, яких притягали до відповідальності за корупцію, що є порушенням законодавства і може призвести до прийому корупціонерів на роботу в держслужбу, заявили у Генеральній прокуратурі.
«Міністерство юстиції неналежно виконує покладені законом обов'язки. Так, упродовж 2015 року до відповідальності за здійснення корупційних і пов'язаних з корупцією правопорушень притягнене 2 тис. 475 осіб, з яких в Реєстр внесено лише 990, що становить 40% від загальної кількості. У Реєстр досі не внесені рішення судів, юстиції України, що набрали чинності й направлені до Міністерства, впродовж 2013-2014 рр.», - йдеться у повідомленні Генпрокуратури.
Як зазначає прокуратура, відсутність цієї інформації у Реєстрі може призвести до прийняття на державну службу осіб, яким це заборонено законом, а також «формування хибного уявлення у правопорушників про безкарність корупційного та пов’язаного з корупцією діяння, ненастання негативних наслідків у зв’язку із притягненням особи до відповідальності».
Неповнота обліку даних Реєстру є порушенням вимог ст. 59 закону «Про запобігання корупції». У зв'язку з цим Генеральна прокуратура України з метою виявлення причин і умов, що сприяли невиконанню вимог цього закону, 4 квітня в порядку ч. 3 ст. 65 закону внесла відповідне подання.
Нагадаємо, ведення Єдиного держреєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення, було розпочато в Україні з 1 лютого 2012 року. Відомості з нього Міністерство юстиції почало оприлюднювати на своєму офіційному веб-сайті з 1 січня 2014 року. Мін’юст вносить дані до держреєстру корупціонерів на підставі рішення суду.