МОЗ перепрофілює лікарні під інфекційні стаціонари
Міністерство зобов'яже заклади охорони здоров'я перенести планові операції, аби звільнити їх на випадок спалаху коронавірусу
Міністерство охорони здоров'я перепрофільовуватиме лікарні під інфекційні стаціонари, аби у випадку спалаху коронавірусу Covid-19 на території України мати можливість забезпечити стаціонарним лікуванням усіх хворих.
Про це під час брифінгу 15 березня заявив заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко, пише «Укрінформ».
«Наше головне завдання зараз – зменшити негативні наслідки, які можуть бути, коли буде спалах на території України. Тому ми інтенсивно готуємо заклади охорони здоров'я, продовжуємо готувати, перепрофільовувати для того, щоб прийняти кількість хворих у разі масового їх надходження», – сказав він.
За його словами, завтра, 16 березня, міністр охорони здоров'я Ілля Ємець підпише наказ, який зобов'яже заклади охорони здоров'я переносити планові операції, аби звільнити їх для потенційної допомоги хворим на коронавірус. Це превентивні заходи, аби не допустити масового поширення хвороби на території України.
Додамо, що раніше в кожному регіоні визначили госпітальні бази для прийому хворих на Covid-19. Зокрема, на Львівщині, окрім інфекційної лікарні, інфікованих коронавірусом прийматимуть у міських лікарнях Стебника, Стрия і Рудок та районних лікарнях у Сокалі, Кам’янка-Бузькій, Яворові і Самборі.
Крім того, увечері 15 березня МОЗ оприлюднив звернення Іллі Ємця, який заявив, що в Україні необхідно запровадити жорсткі заходи, аби не допустити поширення коронавірусу. Зокрема, він закликав закрити всі заклади громадського харчування і ТРЦ, працювати мають лише аптеки та продуктові магазини. Крім того, за словами міністра, необхідно обмежити пересування всередині країни, запровадити дистанційний режим роботи працівників, переглянути режим роботи громадського транспорту та обмежити дозволені збори людей у групах до 10 осіб.
Згідно з даними Центру системних досліджень та інжинірингу при Університеті Джона Гопкінса, станом на вечір 15 березня у світі зафіксовано понад 162,5 тисячі випадків інфікування коронавірусом Covid-19, 6065 людей померли, а більше 75,6 тисяч вилікувалися. У Китаї, звідки розпочався спалах, пандемія пішла на спад, натомість більше випадків захворювання почали фіксувати в країнах Європи, зокрема, Італії, Іспанії, Німеччині і Франції, у Південній Кореї, Ірані і США.
В Україні наразі зафіксовано три підтверджені випадки захворювання на коронавірус, один з яких – летальний.