Міністр охорони здоров’я закликав закрити ресторани і ТРЦ
Працювати мають лише продуктові крамниці і аптеки, заборонити групи понад 10 людей
До теми
Міністр охорони здоров’я України Ілля Ємець в офіційному зверненні, опублікованому на сайті МОЗ 15 березня, заявив, що в Україні необхідно запровадити жорсткі заходи, аби не допустити поширення коронавірусу.
«Світова спільнота не одразу розпізнала масштаби загрози. На гіркому прикладі інших країн ми бачимо, до чого може призвести зволікання. Кожна година може коштувати сотень, ба навіть тисяч людських життів. Ми не маємо права чекати масового зараження українців. Маємо діяти негайно, на випередження. Жорстко та без винятків», – сказав Ємець.
За його словами, необхідно закривати заклади громадського харчування і ТРЦ, працювати мають лише аптеки та продуктові магазини. Крім того, необхідно обмежити пересування всередині країни, запровадити дистанційний режим роботи працівників, переглянути режим роботи громадського транспорту та обмежити дозволені збори людей у групах до 10 осіб.
«Лікарні мають бути негайно перепрофільовані в інфекційні, з урахуванням ситуації. Опрацьовувати необхідно тільки ургентні випадки. Всі планові заходи скасувати та направити всі ресурси на підготовку до боротьби з інфекцією. Крім цього, МОЗ активно збирає найкращих епідеміологів України та включає їх до складу Оперативного штабу, щоб ми могли ще швидше реагувати на нові виклики, які перед нами ставить епідемія», – зауважив він.
Додамо, що Міністерство охорони здоров'я підготувало законопроект, який має підвищити ефективність боротьби з коронавірусом Covid-19, а також передбачає план дій при кризових ситуаціях щодо запобігань поширенню епідемії.
Він передбачає, зокрема:
- спрощення процедури закупівлі товарів, робіт та послуг для запобігання та боротьби з коронавірусом, що дозволить пришвидшити процес закупівлі засобів індивідуального захисту та тест-систем;
- можливість працівникам виконувати роботу з дому;
- заборону на проведення масових заходів із чисельністю понад 200 осіб;
- заборону на проведення заходів державного нагляду та контролю на час здійснення заходів, пов’язаних із запобіганням та боротьбою з коронавірусом;
- посилення контролю в’їзду та виїзду на територію України;
- чіткий алгоритм примусової ізоляції та самоізоляції та відповідальності за недотримання карантину.
Нагадаємо, що через карантин, який діє з 12 березня по 3 квітня, в Україні припинено навчання у всіх навчальних закладах і заборонено масові заходи за участю 200 і більше людей. У багатьох містах закриті театри, кінотеатри і спортивні зали. У Львові припинили роботу майже всі заклади розважальної індустрії, зокрема, нічні клуби, дискотеки і стрип-клуби.