МЗС Німеччини виступило проти визнання Голодомору в Україні геноцидом
МЗС Німеччини порадило Бундестагу відхилити петицію за визнання Голодомору в Україні геноцидом
Петиційний комітет парламенту Німеччини (Бундестаґу) на відкритому засіданні в понеділок, 21 жовтня, розглянув звернення про визнання Голодомору 1932-33 років геноцидом українського народу, однак Міністерство закордонних справ Німеччини виступило за відхилення цієї петиції, повідомив член комітету, депутат від Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Арнольд Фаатц.
«МЗС хоче, аби петицію було відхилено з обґрунтуванням, що поняття геноцид не було визначено до 1951 року. На мою думку, цей аргумент є дуже технократичним. Те ж саме стосується й іншого аргументу – що, крім українців, у цього штучно влаштованого голоду були й інші жертви, зокрема, в Росії, на Кавказі. Цей аргумент, на мою думку, також більше схожий на відмовку», – сказав Фаатц в інтерв'ю «Німецькій хвилі» після засідання комітету.
За його словами, дві каденції Бундестаґу тому вже була схожа петиція, і тоді МЗС Німеччини також відреагувало на неї подібними аргументами, і тепер робить це знову.
«Я вважаю таку аргументацію досить небезпечною. Вона суперечить тій оцінці, яку ми сьогодні по праву даємо протиправним діям режиму націонал-соціалістів в Німеччині. Адже тоді нацисти почнуть вимагати, щоб гітлерівський геноцид, який так само відбувся до визначення цього поняття, так само відповідним чином був переоцінений. Адже це теж відбулося до 1951 року », – зазначив представник петиційного комітету.
За словами Фаатца, це рішення МЗС також означає «стати на коліна перед Росією».
«Очевидно, ніхто не хоче створювати нові теми для конфронтації з Росією. Тим більше, багато держав вже висловилися про те, як вони дивляться на Голодомор, а саме: що це був геноцид. І зрозуміло, що голос Німеччини в цьому контексті мав би істотну вагу», – зазначив він.
Представник Бундестагу вважає, що петиційний комітет у зв'язку з цим може не передати петицію в МЗС з проханнями втілити її в життя, а відхилить її. Однак противники такого рішення, найімовірніше, подадуть заявку на те, щоб проголосувати за цю петицію в Бундестазі окремим пунктом. «Але, ймовірно, більшості для прийняття цієї петиції в Бундестазі не знайдеться», – сказав Фаатц.
Загалом петиція на сайті німецького Бундестагу про визнання Голодомору в Україні 1932-33 рр. геноцидом з’явилася у травні цього року і зібрала понад 56 тисяч підписів – більше мінімально необхідних для розгляду 50 тисяч.
Членами петиційного комітету Бундестагу є 28 депутатів з різних фракцій німецького парламенту.