На Буковині суд амністував лікаря, з вини якого померла неповнолітня вагітна пацієнтка

Жінка померла ще 2012 року, однак присуд було винесено лише у квітні 2017 року

У Чернівцях суд визнав винним у вчиненні кримінального правопорушення та звільнив від відбування покарання медика, через неналежне виконання професійних обов’язків якого у 2012 році померла вагітна неповнолітня пацієнтка. Про це повідомляє «Молодий буковинець».

Як йдеться у вироку, 29 квітня 2012 року спецавтомобіль швидкої медичної допомоги доставив до лікарні пацієнтку, яка перебувала на 17-18 тижнях вагітності, зі скаргами на температуру 37,4 градуси. Вона також скаржилась на біль у ділянці лівого колінного суглоба і загальну слабкість.

У лікарні їй виставили попередній діагноз «остеомієліт лівої стегнової кістки». Після обстеження вона була госпіталізована до травматологічного відділення лікарні, де її згодом оглянув лікар-гінеколог.

У подальшому лікування хворої проводилось лікарем-травматологом завідуючим травматологічного відділення для дітей, який згодом став обвинуваченим у цій справі.

Як зазначається у реєстрі, пацієнтка проходила лікування у травматологічному відділенні до 4 травня 2012 року – тобто, до моменту, коли стан її здоров’я почав різко погіршуватися. У зв’язку з цим її перевели на лікування до відділення анестезіології , проте, не зважаючи на проведені реанімаційні заходи, стан її здоров’я надалі погіршувався. 4 травня о 23.50 медики констатували смерть дівчини.

Згідно з висновком судово-медичної експертизи, смерть дівчини настала від токсично-бактеріального шоку, який виник внаслідок сепсису. Відповідно до висновків судмедекспертів, смерть дівчини перебуває у прямому причинному зв’язку з недоліками у наданні їй медичної допомоги.

У судовому рішенні зазначається також, що обвинувачений лікар-травматолог з моменту поступлення хворої до лікарні, не вжив правильних заходів щодо лікування пацієнтки, а також виставив невірний попередній діагноз. Відповідно, призначив неадекватне і неповноцінне лікування.

Зазначається, що обвинувачений у судовому засіданні свою вину у вчиненні кримінального правопорушення визнав частково. Він пояснив, що він як лікар-практик, діяв чітко у відповідності до рішень консиліумів, які скликалися для визначення напрямків лікування хворої.

Водночас медик просив суд застосувати до нього положення Закону України «Про амністію у 2014 році». Згодом суд визнав лікаря винним у вчиненні кримінального правопорушення і призначив за його вчинення покарання у вигляді одного року позбавлення волі з позбавленням права займатися лікарською діяльністю на 1 рік.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук