У дворі багатоповерхівки на Левандівці одночасно всохли 25 дерев

Екологи підозрюють зумисне оброблення дерев мідним розчином

Дерева раптово всохли, а листки забарвилися в помаранчевий колір

Львівські екологи виявили одночасне всихання 25 дерев між будинками №4 і №8 на вул. Мундяк, що у мікрорайоні Левандівка. Управління екології та природних ресурсів ЛМР підозрює, що насадження могли спеціально обробити мідним купоросом, щоб розчистити територію для паркування авто.

Всихання дерев виявили під час планового обстеження зелених насаджень Залізничного району. Таке раптове і масове всихання дорослих дерев різних видів є нетиповим явищем, тому екологи провели лабораторні дослідження ґрунту для встановлення причини такого явища. Результати виявили значне перевищення вмісту міді.

«Загальні симптоми токсичності міді на рослини включають у себе знижений ріст, погано розвинену кореневу систему, знижене утворення пагонів та хлороз листя. На старих листках розвивається червоно-помаранчеве забарвлення та закручуються кінчики внаслідок втрати тургору. Надлишок міді в ґрунті в кінцевому результаті зумовлює всихання рослин», — зазначає управління екології та природних ресурсів ЛМР.

управління екології ЛМР

Недавно там ремонтували подвір'я. Тому спочатку запідозрили, що це вплив будівельних матеріалів. Але працівники районної адміністрації сказали, що під час ремонту мешканці пропонували облаштувати паркомісця замість дерев. Окрім того, всохли дерева різних порід віком 25-30 років, тому фахівці припускають, що їх могли зумисно полити мідновмісним розчином для збільшення кількості паркомісць біля будинків.

«Це однозначно отруєння, там кубометр отруєного ґрунту. Полили купоросом, щоб зробити паркомісця», — пояснила керівниця управління екології ZAXID.NET Олександра Сладкова.

За її словами, дерева ще досить молоді, могли ще працювати, адже вони очищують повітря у місті, роблять тінь, поглинають зайву вологу, адаптовують до змін клімату.

Олександра Сладкова пояснює, що висадити нові рослини на цій ділянці неможливо без заміни ґрунту, а це є дороговартісна процедура, яка може сягнути сотень тисяч гривень.

Тому екологи просять повідомити про ймовірних зловмисників, які завдали шкоди місцевій флорі.

«Якщо у мешканців є інформація стосовно ситуації, що склалася, просимо повідомити управління екології та балансоутримувача території — Залізничну районну адміністрацію», — звернулося управління екології до місцевих мешканців.

Водночас голова розташованого тут ОСББ «Новоселів» Наталія Дяків заявила, що дерева почали псуватися самі після ремонту прибудинкової дороги.

«Ніхто навмисно нічого не труїв. Після цього, коли провели ремонтні роботи, дерева почали різко всихатися. Самі будівельники нам говорили, що сюди використали пісок, який мав йти на зимовий період посипання доріг. Того піску не використали, надлишку було багато і сюди його дали», – сказала голова ОСББ «Новоселів» Наталія Дяків.

Звинувачення про навмисне руйнування задля парковки в ОСББ називають абсурдним, адже у дворі мають де паркувати авто. Під час ремонту просили зрізати лише одне дерево, поруч з готовою кишенею, щоб її збільшити. Однак підрядник відмовився, мовляв, такого у проекті не було заплановано.

Міська рада звернеться у поліцію для з'ясування обставин і встановлення винних у завданні шкоди екології.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук