На Личакові відновили гробівець відомого реставратора ХІХ століття
Польські та українські фахівці оглянули у Львові на Личаківському кладовищі п'ять об'єктів, які спільними зусиллями українські і польські реставратори відновлювали цього року. Серед них – намогильний пам'ятник реставратора пам'ятників Східної Галичини Мечислава Потоцького, який жив і працював у ХІХ столітті.
Також цього року за сприяння Міністерства культури і національної спадщини Польщі за участі Товариства опіки за пам'ятками культури (Польща) на Личакові було відреставровано ансамбль з трьох пам'ятників сім'ї Вейгл, сімейної гробниці львівського музейника Ілларіона Свенціцького, намогильний пам'ятник історика та письменника Антонія Яблоновського, намогильну плиту Зосі Ланг.
Вартість робіт становила близько 1,14 млн грн. Загалом з 2008 по 2011 рр. на реалізацію цього проекту вже було витрачено понад 5 млн грн. Проект фінансує Міністерство культури Польщі.
Представник Міністерства культури та національної спадщини Польщі Міхал Міхальскі розповів у коментарі ZAXID.NET, що сьогодні комісія у складі польських та українських фахівців востаннє цього року оглядає виконані реставраційні роботи.
"Бяльшість робіт виконані чудово, ми ще в процесі огляду. Сьогодні буде прийнято рішення, які надгробки реставруватимемо 2013 року. Хочемо, щоб кількість об'єктів, які будемо реставрувати була не меншою, ніж 2012 року - 4-6 гробівців хотіли б відеставраувати. І традиційно, щоб це були польські, українські, вірменські, австрійські гбробівці. Все згідно з тим, які народи жили тут колись. Також будемо вибирати, щоб воно були виконані з різного матеріалу: каменю, металу, адже є хороші фахівці з металу з Польщі та України, це дуже цікаво", - сказав Міхал Міхальські.
За його словами, до комісії входять Міністерства культури Польщі, Академії мицтетв Польщі, реставратори.
Нагадаємо, торік у Львові на Личаківському кладовищі реставрували п’ять надгробків на могилах. Зокрема, йдеться про надгробок на могилі Іларіона Еліясевича (поле №15), який був заступником начальника львівської пожежної охорони і одним з організаторів швидкої допомоги у Львові, на могилі родини Куриловичів (поле №4; поважна родина міста, яка бере свій початок у XV столітті. Один з членів родини був мером Львова, інший – видатним професором математики).
Також реставрували надгробок на могилі Антона Шімзера (поле №11) – відомого скульптора, Габріелі Запольської (поле №1а) – польської письменниці і актриси, а також Ісидора Поланського (поле №4) та Едварда Вон Валіша (поле №12; австро-угорський офіцер-кавалерист).
На це польська сторона тоді виділила 470 тис. злотих.