На Львівщині через суд у власність сільської громади повернуто понад 11 га землі

СуспільствоОльга Гринько, 14 червня 20173860

У власність сільської громади до земельного фонду Яворівського району через суд повернено земельну ділянку загальною площею майже 11,4 га. Про це повідомила прес-служба прокуратури Львівської області.

У квітні 2006 року за розпорядженням голови Яворівської районної держадміністрації приватне підприємство отримало в оренду земельну ділянку – в тому числі забудовані землі 0,7 га, ставки 2,8 га, лісонасадження 3,6 га та інші землі 4,2 га із земель Лозинської сільської ради. На підставі цього розпорядження між Яворівською районною адміністрацією та приватним підприємством 21 червня 2006 р. було укладено договір оренди земельної ділянки терміном на 20 років.

Однак, як встановила прокуратура, цей договір суперечить вимогам ст. 13 Закону України «Про оцінку земель». Згідно із ним для визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності проведення нормативної грошової оцінки земельних ділянок є обов'язковим. Але під час укладення зазначеного договору оренди грошова оцінка земельної ділянки не проводилася. Крім цього, в договорі не було вказано на підставі чого визначалася орендна плата за земельну ділянку.

Тож прокуратура звернулась у Господарський суд Львівської області з позовною заявою з вимогою визнати недійсним вказаний договір оренди земельної ділянки.

13 червня 2017 р. позов задоволено в повному обсязі. Відтак, земельну ділянку площею майже 11,4 га буде повернуто до земельного фонду Лозинської сільської ради Яворівського району.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук