На Львівщині хочуть ліквідувати пришкільні табори
Голова Львівської ОДА Михайло Цимбалюк має намір вийти з ініціативою до уряду щодо зміни підходів у літньому оздоровленні школярів, зокрема відійти від практики оздоровлення дітей у пришкільних таборах.
Про це він повідомив під час прес-конференції 2 вересня.
Зі слів голови ЛОДА, після останнього дзвоника школа має готуватись до нового навчального року, вчителі за графіком відпочивати, а діти – оздоровлюватись.
«Це - непростий процес, але ми відійдемо від кількості до якості. Важливо переконати Кабмін, оскільки держава виділяє кошти на оздоровлення, спрямувати їх не на пришкільні, а на позашкільні табори», – сказав М. Цимбалюк.
Він також пообіцяв найближчими днями підписати розпорядження про проведення інвентаризації позаміських таборів відпочинку, санаторіїв та відпочинкових закладів інших форм власності. Також буде проведено розмову із власниками санаторіїв щодо того, щоб діти змогли відпочивати у цих закладах наступного року. Михайло Цимбалюк також наголосив, що потрібно провести спеціальну роботу із санаторіями, які належать профспілковим організаціям, а також перебувають у приватній формі власності. Разом з тим, зі його слів, треба розвивати можливість оздоровлення дітей за кордоном.
Також, з його слів, інші регіони виявили бажання брати на оздоровлення дітей з Львівщини і нагадав, що цього літа Львівщина оздоровила 120 дітей-іноземців.
Загалом, за підсумками літнього оздоровчого сезону на Львівщині були оздоровлені 131 683 дитини (51% школярів). Профінансовано заходи з оздоровлення та відпочинку дітей з обласного та місцевих бюджетів галузі освіти на суму 16,3 млн гривень.
Як запевняють в ЛОДА, на особливому контролі стояло питання забезпечення літнім відпочинком та оздоровленням дітей-сиріт, дітей з особливими освітніми потребами, дітей з багатодітних сімей.
Влітку оздоровлено дітей соціально незахищених категорій: 1 766 (100%) дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 3 143 (76%) дітей з особливими освітніми потребами, 30 307 (60,5%) дітей із малозабезпечених та багатодітних сімей, 887 (80%) дітей групи ризику.
Найбільше оздоровлено дітей у Жовківському (53%), Миколаївському (53%), Жидачівському (52%), Стрийському (52%), Самбірському (51%), Пустомитівському (50%), Золочівському (50%), Городоцькому (50%).