На Сихові планують відкрити Музей історії жіночого руху

На Сихові планують відкрити Музей історії жіночого руху
фото ZAXID.NET
У 2017 році «Союз українок» відзначатиме сторіччя з дня заснування

Активістки львівської організації «Союзу Українок» планують відкрити на Сихові Музей історії жіночого руху. Така ідея виникла у організації в зв’язку зі сторіччям роботи громадської організації, яке святкуватимуть у лютому 2017 року. Про це ZAXID.NET розповіла заступниця голова організації «Союзу Українок» у Львові Ростислава Федак.

«Ми шукали приміщення у центрі і зверталися у кілька музеїв Львова, але так нічого і не знайшли. На Сихові ж нам сказали, що є приміщення на вул. Хуторівка, 24. Там є три кімнати, де ми б хотіли розмісти три експозиції, які б розповідали про різні періоди історії жіночого руху в Україні», — розповіла Ростислава Федак.

У музеї хочуть розмістити документи, старі речі, фотографії, усе що пов’язане з утворенням різних жіночих організацій в Україні, зокрема в Галичині.

Згідно з концепцією представниць «Союзу Українок», перший період експозиції розповідатиме про Наталю Кобринську, яка заснувала український жіночий рух; другий період 1917-1921 роки — період становлення організації; третій 1921-1939 роки міжвоєнний період, час найпліднішої роботи союзу, коли головувала Мілена Рудницька; четвертий — 1939-1989 роки період роботи діаспори; останній період «Відродження» від 1989 року до сьогодні.

За надання «Союзу Українок» в оренду нежитлових приміщень на вул. Хуторівка, 24 вже проголосувала депутатська комісія з питань комунальної власності міськради 1 листопада. Остаточний дозвіл на виставлення приміщень на аукціон ще розглядатимуть під час сесії Львівської міськради.

«Союз українок» — найбільша жіноча організація в Галичині, перейменована (1917) з «Жіночої громади». У 1991 була утворена ВГО «Союз Українок» із головним офісом у Києві.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук