На вул. Руданського у Львові власник розширює квартиру за рахунок сусідів

Власник захопив частину сходової клітки та зруйнував несучу стіну

Головні новини Львова 08.04Ольга Зеліско, 8 квітня 2016, 17:57 3039 3
дивіться також

Власник квартири на вул. Руданського, 1 у Львові захопив площу спільного користування – зруйнував несучу стіну та відгородив собі сходи. Сусіди проти самовільного перепланування.

Доступ до запасної сходової клітки новий власник забарикадував. Інші мешканці проти, адже, за інвестиційною угодою, тут мав бути ліфт. Тож сусіди кажуть, що тепер не зможуть скористатись альтернативним виходом, який забарикадували.

«У випадку якихось нещасних ситуацій, нестандартних випадків я як мама, яка має 4 дітей в хаті, не зможу евакуюватися з квартири, оскільки доступ заблокований до цих спільних приміщень», – розповіла мешканка будинку Ксенія Курилишин.

Власник квартири самовільно зруйнував несучу стіну задля розширення квадратних метрів. Через це з’явилися тріщини всередині будинку та навіть на фасаді.

«В нас було спільне бажання і наміри на місці сходової клітки збудувати ліфт, який мав бути згідно з будівельними нормами, з тамбуром з виходом у випадку задимлення й інших надзвичайних ситуацій. Станом на сьогодні особа бере і приєднує площу до квартири», – зазначила Ксенія Курилишин.

Та представник власника каже, що має всі відповідні документи і дозволи на роботи. «В мене є документи. Я вам, хочете, усі документи покажу, як мені люди перешкоджають у роботі. От викликають вас, викликають поліцію», – розказав представник власника Мирослав Кеньо.

Проте посадовці не погодили пакет документів на розбудову. Незважаючи на це, власник зніс капітальну стіну та залив перекриття бетоном. «Це одна з найвизначніших пам'яток епохи сецесії. І ми не видавали жодних дозволів, наказів, ні управління охорони історичного середовища, ні управління архітектури», – розказав головний архітектор Львова Юліан Чаплінський.

Не пройшов цей випадок повз увагу й архітектурної інспекції. Чиновники хочуть скерувати на місце перевірку та в разі порушень будуть вимагати зупинити розширення.

«Зараз готується перевірка, з понеділка призначається. Також перевірено по нашій інформаційній базі, чи видавались дозвільні документи. Станом на сьогодні департамент ДАБІ України не видавав жодних дозвільних документів», – зазначив керівник львівського відділення ДАБІ Роман Желих.

Тим часом допоки ведуться роботи, будинок дав тріщину. І не лише всередині, а й на всьому фасаді.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук