Над Білоруссю можуть призупинити всі польоти через перехоплення літака Ryanair
Лідери восьми країн закликали Міжнародну організацію цивільної авіації провести розслідування цього інциденту
Лідери парламентських комітетів із закордонних справ США та ще низки країн закликали розслідувати перехоплення білоруськими винищувачами рейсу Ryanair, після якого у Мінську затримали засновника опозиційних Telegram-каналів Романа Протасевича. А на час розслідування інциденту країни вимагають призупинити всі польоти над республікою.
Про це йдеться у заяві на сайті комітету з міжнародних відносин Сенату США. Окрім США, до заяви приєдналися представники Чехії, Латвії, Німеччини, Литви, Ірландії, Польщі та Великої Британії. Вони зазначили, що засуджують загрозу застосування насильства щодо цивільного літака в небі над Білоруссю.
«Використання винищувача для перехоплення цивільного рейсу Ryanair є актом піратства на маршруті між двома країнами НАТО і ЄС. Цей вчинок піддав серйозній небезпеці пасажирів і екіпаж. Це нагадування про нелегітимність людей, яка претендують на владу в Мінську», – йдеться у повідомленні.
Парламентарі закликали Міжнародну організацію цивільної авіації негайно провести розслідування цього інциденту. Поки не проведуть розслідування, законодавці закликають призупинити членство Білорусі в організації та «заборонити всі польоти над республікою, включно з польотами в країну і з неї».
Міжнародна організація цивільної авіації вже заявила, що стурбована тим, що трапилося. Даний випадок, на думку ICAO, може суперечити Конвенції про міжнародну цивільну авіацію. Також в організації зазначили, що сподіватися отримати більше інформації.
Нагадаємо, що літак з білоруським опозиціонером Романом Протасевичем затримали в Мінську 23 травня. Він перебував на борту Ryanair, який летів з Афін до Вільнюса. Під час польоту літак посадили через фейкове повідомлення про мінування. Потім пасажирів відправили на повторний огляд, де Протасевича й затримали.
Дозвіл на посадку борту Ryanair дав особисто самопроголошений президент Олександр Лукашенко. Він же розпорядився підняти в повітря винищувач МіГ-29 для супроводу літака
На момент запиту про посадку борт Ryanair перебував ближче до Вільнюса, ніж до Мінська. Провладні білоруські ЗМІ повідомили, що пілоти нібито звернулися до диспетчерів Мінська, хоча літак вже майже перетнув кордон з Литвою.
Представники авіакомпанії Ryanair заявили, що про загрозу на борту рейсу Ryanair Афіни-Вільнюс екіпажу повідомили саме диспетчери з Білорусі, а потім дали вказівку перенаправити літак до аеропорту Мінська.