Нардепів просять ухвалити закон про Представництво НАТО в Україні
Парламентський комітет із закордонних справ рекомендує Верховній Раді України в середу, 3 лютого, ухвалити законопроект «Про ратифікацію угоди між урядом України та Організацією Північноатлантичного договору про статус Представництва НАТО в Україні» (№ 0082), повідомили в прес-службі «Блоку Петра Порошенка».
«Згідно з рішенням комітету, ВР завтра може ухвалити законопроект про ратифікацію Україною угоди з Північноатлантичним альянсом і урядом щодо створення Представництва НАТО в Україні. Насправді, це безпрецедентна історія, коли відповідну угоду вже було підписано у вересні. Йдеться про поєднання офісу інформації та офісу зв’язку, які у нас десятиліттями існують як представництва Північноатлантичного альянсу у сфері публічної та військової дипломатії. Але водночас вони ніколи не були об’єднані в одне, вони не мали статусу юридичного представництва. Тому вперше створюється таке представництво НАТО в Україні, в інших країнах-партнерах такого представництва немає», – повідомила перший заступник голови профільного комітету, народний депутат України з фракції «Блок Петра Порошенка» Іванна Климпуш-Цинцадзе після засідання комітету.
Вона зазначила, що така ратифікація угоди дасть змогу консолідувати всі ресурси, які є в країнах-партнерах НАТО.
«Це дасть змогу координувати всі програми, які є від НАТО, і будуть реалізовані, зокрема трастовими фондами, які ми підтримали ще минулого року. Ми тепер зможемо ефективніше співпрацювати з цим представництвом. Тому я дуже сподіваюся, що завтра ВР підтримає цю ратифікацію», – наголосила депутат.
На запитання, які завдання регулюватиме це представництво, Климпуш-Цинцадзе відповіла: «У рамках діяльності цього представництва регулюватимуться й усі інші проекти, які НАТО проводитиме в Україні. Зокрема, всі трастові фонди, які нині ведуть міністерства щодо кібербезпеки; охорони здоров’я, реабілітації військових, які отримали поранення у зоні АТО. Усе це координуватиметься країнами-партнерами через це Представництво НАТО в Україні. І це означає, що ми створюємо дипломатичне представництво на рівні з представництвом ЄС та іншими міжнародними організаціями», – резюмувала І.Климпуш-Цинцадзе.