Незаконне будівництво на вул. Личаківській можуть демонтувати через рік
Судова тяганина у справі самочинного будівництва на вул. Личаківській, 259 у Львові триває. 5 червня Львівський апеляційний адміністративний суд відмовив забудовнику – компанії «Лідер Моноліт» – у визнанні містобудівних умов та обмежень департаментом містобудування ЛМР виданими.
Як зазначила керівник юридичного управління ЛМР Гелена Пайонкевич, це – не кінець, однак припускає – аби довести ці судові справи до демонтажу 7-поверхівки, необхідно ще близько року.
За її словами, компанія «Лідер Моноліт» півроку тому звернулась в Личаківський суд з позовною заявою про визнання виданими містобудівні умови та обмеження, на підставі яких і велось будівництво на вул. Личаківській, 259. Суд їхній позов задовольнив, однак місто підготувало і подало апеляційну скаргу, тож в п’ятницю рішенням суду було скасовано рішення суду першої інстанції і повністю відмовлено компанії. Однак Гелена Пайонкевич припускає – компанія може звернутись і до Вищого адміністративного суду.
«Таким чином, ми й надалі будемо в судовому порядку відстоювати позицію міськради. Держархбудінспекція вручила припис про знесення самочинного будівництва. Компанія оскаржує його в Окружному адміністративному суді, ми також долучатимемось до цієї справи. Після того, як завершаться судові справи щодо припису, будемо наполягати на знесенні цього будинку повністю. У нас на це є всі обґрунтовані підстави», - наголосила керівник юридичного управління ЛМР.
«У першу чергу, згідно з генеральним планом, у цьому місці не може бути багатоповерхового будівництва. І, відповідно, оскільки забудовник не бажає вирішувати свої стосунки з містом в адміністративному порядку, можна зробити висновок, що він користувався підробленим документом. Тому ми доводитимемо ці судові справи до кінця. Я припускаю, що для цього нам потрібен буде рік», – зазначила Гелена Пайонкевич.
Станом на сьогодні вже збудований 7-поверховий об’єкт без упоряджувальних робіт та інженерних мереж, однак, за словами чиновниці, продовжувати будівництво забудовник не має жодної можливості – у нього немає ні документів, ні будь-яких інших підстав для цього.
Нагадаємо, як раніше вже зазначала Гелена Пайонкевич, наказ департаменту містобудування, на який посилався забудовник у декларації, що була подана Інспекції Архбудконтролю, – підроблений. Одна декларація була скасована Інспекцією, однак було видано повторну, після чого її також скасували наказом департаменту ДАБІ у Львівській області.