Ніякої "Росії" не існує

Її існування - це "матриця", яка дозволяє утримувати в більш-менш стабільному положенні великі і багаті ресурсами простори Євразії

БлогиПетро Олещук , 25 серпня 2014 101
Петро Олещук
політолог

Інші блоги автора

Звичайно, може, колись вона й існувала, але зараз її немає. Давно немає. Є конгломерат різноманітних утворень, пов'язаних святою вірою - вірою в "бабки" та їх всесилля. Ця свята віра єднає і цементує союз "Кадиров", "ДоМКАДіі", "Ленінград", "Газпром" і розрізнених напівдиких племен, що населяють проміжні зони між "трубою" і "кільцевою".

Що є ключовою ознакою держави? Суверенітет. Тобто, верховенство влади над певною територією. Влада, яка реалізується у формі, в першу чергу, суду, який виносить на підставі східних юридичних норм одноманітні правові рішення. Чи існує суверенітет в Росії? Чи володіє "російська влада" суверенітетом, наприклад, над Чечнею? Ні, звичайно. Стосунки Москва-Грозний - це не відносини верховенства, а відносини васалітету, при яких васал визнає свого сюзерена сюзереном і зобов'язується надавати певну допомогу ... І все.

В США є суверенітет, тому що Конституція США обов'язкова до застосування в будь-якій точці країни. І до "Білля про права" ти можеш ефективно апелювати в будь-якій точці. А в Росії? У Москві один закон. У Чечні - інший. А в Нижньому Задрищенську - свій. Але й навіть у рамках цих територій закон один для "шановних людей" і інший для "всякого бидла". І якщо в столицях ще спостерігаються якісь сліди "римського права", то Нижній Задрищенськ живе за своїми власними "варварським правдам", які мають одне ключове положення: "шановні люди" завжди праві.

Так що за сучасними поняттями Росія - не більша реальність, ніж Сомалі. Якби тамтешні пірати змовилися не заважати один одному грабувати всіх підряд, регламентували б квоти на грабіж і вибрали "Главпірата", якого б активно розкручували в ЗМІ, то Сомалі було б нічим не гірше "Росії". Оскільки "Росія" - це предмет міфології, то і живе вона за своїми, міфологічним законам. Головний сенс цього конструкту - обгрунтування для живуть в "междутрубіі" і "замкадье" напівдиких племен сенсу їх існування в якійсь сверхценной ідеї. Ну, щоб вони були тихими, слухняними, трубу її не руйнували, і масово з метою грабежу за МКАД не заходили.

І от їм кажуть, що вони - частина "РОСІЇ". Великої країни. Багатої країни, яка сильніше за всіх. У неї і ядерну зброю. І Олімпіада. І При владі - Опудало Мудрий ... Мудрий Путін, тобто.

Племена задоволені. Можуть спокійно виконувати свою історичну місію: не заважати "Газпрому", платити данину "Кадирову", поставляти найманців для "МКАД". Для нормальної держави немає сенсу обгрунтовувати себе через агресію і анексії. Франція не буде приєднувати "исконно провансальську долину" Валь д'Арран. Ну не потрібна їм ця дурниця. Вони століття тому завершили формування території і нації. Інша справа - міф. Ви знаєте короткі міфи? Спробуйте прочитати Рамаяну. Всю. Міф постійно розширюється.

Ось тепер Кримвошел в міфологічний простір.

І піпл з "замкадовскіх племен" з радістю спостерігає чергову стопітсотую серію про пригоди Крішни (Путін) і царя мавп Ханумана (Гіркін). Племена задоволені. Міфологічна реальність замінює їм усе. Занурене в сон російське суспільство мало шанс вийти з Матриці. Але вибираючи між синьою і червоною таблеткою, воно вибрало Путіна. А це означало максимальний втечу від реальності в обійми такого приємного совково-імперського міфу. Де геополітичні діви й асури ведуть свої нескінченні війни а ботоксний Крішна веде своїх бойових слонів

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Інші блоги автора

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук