Нобелівську премію з економіки вперше отримала жінка
Нобелівська премія в галузі економіки вперше дісталася жінці. Нагороду одержала американка Елінор Остром за аналіз економічного управління, – повідомляє ТСН.ua.
Основна робота Остром, опублікована 1990 року називалася "Керівництво суспільством: еволюція інститутів колективних дій" (Governing the Commons: The Evolution of Institutions for Collective Action).
Крім того, Нобелівську премію з економіки отримав американець Олівер Вільямсон, який також займався дослідженнями в області економічного управління. Основними роботами Вільямсона в економіці вважаються опублікована 1970 року "Корпоративний контроль і ділова поведінка: дослідження ефектів організаційної форми підприємницького вибору" (Corporate Control and Business Behavior: An Inquiry into the Effects of Organization Form on Enterprise Behavior) і "Ринки та ієрархія: аналіз і антитрестовські висновки "(Markets and Hierarchies: Analysis and Antitrust Implications), що вийшла 1975 року.
Нагадаємо, 108 Нобелівський тиждень стартував у Стокгольмі 5 жовтня. На ньому були оголошені лауреати з медицини, фізики, хімії та літератури.
Нобелівська премія миру за 2009 рік присуджена президенту США Бараку Обамі. Про це оголосив Норвезький нобелівський комітет в Осло.
Нобелівську премію з літератури отримала німецька письменниця Герта Мюллер. Вірші, романи, оповідання й есе Герти Мюллер перекладені на багато європейських мов, а також на китайську та японську.
Премію з хімії отримали вчені, що визначили структуру і функції рибосом - молекулярних машин, котрі забезпечують синтез білка в клітині (вчений з Великобританії Венкатраман Рамакрішнан, американець Томас Стейц та ізраїльтянка Ада Йонат).
Нобелівську премію з фізики отримали вчений з Китаю за оптичні системи передачі даних і два дослідники із США за напівпровідникові схеми.
Премію 2009 року в галузі медицини та фізіології за відкриття захисту хромосом присуджено трьом ученим зі США: Елізабет Блекберн, Керол Грейдер і Джеку Шостаку.