«Об'єднання лікарень підніме медицину на якісно вищий рівень»
У Львові планують створити «Клінічне територіальне медичне об'єднання імені Святого Пантелеймона»
У медицині Львова плануються грандіозні зміни. У місті хочуть створити «Клінічне територіальне медичне об'єднання імені Святого Пантелеймона». Мова йде не лише про перейменування лікарень, а про об’єднання багатьох медичних закладів в одну потужну медичну структуру. Відповідну ухвалу мають розглянути на сесії міської ради вже у четвер,11 березня.
Ці зміни зараз широко обговорюють у соцмережах і депутати міськради, і пересічні громадяни. Оскільки до людей донесли лише інформацію про перейменування Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги і об’єднання різних медзакладів в один, але не сказали про мету таких змін, що вони дадуть пацієнтам і місту загалом, то виникає чимало запитань.
ZAXID.NET звернувся до директора Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги, ініціатора таких змін Олега Самчука з проханням пояснити, які зміни чекають на медицину Львова і які медичні заклади мають увійти до територіального медичного об'єднання.
За словами Олега Самчука, створення територіального медичного об’єднання – це не новинка, в Україні вже існує понад 40 таких об’єднань, але вони не такі великі, яким буде те, що планують створити у Львові. Воно стане прецедентним і з нього згодом інші області будуть брати приклад.
«Медицина вимагає змін і це розуміють усі. Вона має розвиватися і розвиватися динамічно. Лікарня швидкої медичної допомоги – це вже не просто лікарня ургентної допомоги, а багатопрофільна клініка, в якій за останній рік відкрилося близько 20 нових відділень. І вона абсолютно закономірно має трансформуватися в територіальне медичне об’єднання, де буде надаватися багаторівнева допомога: від обстеження і постановки діагнозу - до одужання. Пацієнт звертається і отримує всі види медичної допомоги», – каже Олег Самчук.
Територіальне об'єднання, за словами Олега Самчука, створюється шляхом об'єднання кількох закладів в одну юридичну структуру.
«Трактування, що наша лікарня приєднує інші заклади до себе – хибне. Це буде один організм, де кожен заклад виконує свою унікальну життєво важливу функцію. І весь цей організм буде ефективно працювати виключно заради єдиного – здоров'я львів'ян», – каже Олег Самчук.
На першому етапі, за його словами, мають об'єднатися поліклініка на вул. Мазепи, дитяча міська лікарня, Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги, згодом – 5-а і 8-а міські клінічні лікарні.
Пацієнти, як твердить Олег Самчук, будуть отримувати медичну допомогу в тому закладі, в якому вона надається на найкращому рівні. Зараз лікарні не лише у нашому місті, а й по всій Україні, мають дублюючі функції. Це заважає їм виділяти ресурси на розвиток унікальних високоякісних послуг, а значну частину пацієнтів позбавляє можливості отримати допомогу саме там, де його хворобу лікують найкраще.
«Створення медичного об’єднання дозволить раціонально розподіляти ресурси. Ситуація, коли пацієнт спершу здає аналізи в поліклініці, потім робить те саме в лікарні, бо там краще обладнання і достовірніші результати – має лишитися в минулому. Це марна трата не лише грошей, а й часу, якого у людей інколи немає. І створення територіального медичного об'єднання – найкращий і перевірений досвідом вихід. «Клінічне територіальне медичне об'єднання імені Святого Пантелеймона» – це, по суті, єдина мережа лікарень, але, повірте, воно буде прецедентним в Україні і покаже, як насправді має розвиватися медицина. Нас буде копіювати кожна область», – каже Олег Самчук.
Якщо говорити про 8-му міську лікарню, яка також має увійти до об’єднання, то вона після об'єднання серед іншого повинна буде забезпечувати пацієнтів і ургентною допомогою. Це як Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги, але для населення в іншому кінці міста. Адже трапляються випадки, коли хвилини в заторі можуть коштувати життя.
Після об’єднання, каже Олег Самчук, по-новому запрацює і міська дитяча лікарня. Діти, зокрема, отримають те, чого зараз не мають, на приклад, кардіохірургічну допомогу. Зараз операції на серці їм роблять лише у лікарні швидкої допомоги, а у разі створення «мережі» спеціалісти останньої будуть обслуговувати всі медичні заклади, які увійдуть до медичного об’єднання. Абсурдна ситуація, коли спеціаліст є у Львові, але не має права врятувати життя пацієнтові у сусідній лікарні, має відійти в минуле. Об'єднання вирішить її раз і назавжди.
Усі працівники медичного об’єднання будуть працювати в одному медичному закладі, на одній трудовій книжці, але зможуть працювати в різних лікарнях, переходити з одного робочого місця на інші згідно з графіком роботи. Лікар з дитячої лікарні може працювати і в лікарні медичної допомоги, і в поліклініці, бо він буде працівником територіального медичного об’єднання.
У територіальному медичному об’єднанні буде керівництво, яке забезпечуватиме загальну координацію, і будуть керівники в кожній лікарні, що увійдуть до об’єднання - це головні лікарі. За словами Олега Самчука, ідея об’єднання лікарень з головними лікарями інших медзакладів обговорювалася і вони також є ініціаторами таких змін.
«Територіальне медичне об'єднання дасть змогу лікарням Львова замість конкуренції між собою, конкурувати з іншими регіонами та навіть в подальшому із лікарнями сусідніх країн. Акумуляція спільних ресурсів – це базова передумова для розвитку. Я не маю жодного сумніву, що об'єднання та співпраця дадуть свої плоди: медицина Львова буде взірцем для всієї України», – каже Олег Самчук.