Пандемічні відходи заполоняють довкілля – це новий виклик
Інші блоги автора
- Підсумки ТПВ 2022. Як живе «сміттєва» сфера у Львові 31 груд 2022, 16:32
- Трохи про сміття під час воєнного стану 12 трав 2022, 14:19
- Зима vs сміття – що треба знати львів’янам 25 січ 2022, 15:09
За останній рік у наших контейнерах з’явилися відходи, яких раніше не було: використані маски, респіратори, рукавички, вологі серветки, антисептики. А окремо згадаємо ще про упакування, яке необхідне для доставки та продажу цих товарів
Збільшення попиту на ці засоби захисту збільшило навантаження на виробництво різних хімічних речовин, необхідних для їх виготовлення. За рік часу COVID-19 у глобальних масштабах зруйнував мрію про перероблення відходів.
Що відбулося разом із масовим використанням самих засобів захисту?
Погляньмо на те, як багато бачимо тепер у побуті (та й крамницях) використання пластикової тари для розміщення антисептиків у супермаркетах, наших домівках тощо. І проблема в тому, що далеко не всі підприємства, які працюють із вторсировиною, беруть ці матеріали на переробку: багато що просто не підлягає повторному використанню.
COVID-19 завдав серйозного впливу на всі аспекти суспільства, і галузі управління відходами по всьому світу не є винятком.
Влада багатьох країн, зокрема європейських, обіцяла вести війну з відходами із пластмас одноразового використання. Так, починаючи з цього року Європейський Союз планував взагалі заборонити багато одноразових виробів із пластику. А що ми бачимо сьогодні?
Коронавірус спричинив тенденцію до створення більшої кількості пластику, а не його зменшення. Кава та інші страви на виніс: погляньте тільки скільки таких відходів з’явилося у наших львівських домівках та офісах.
Вже не говоримо навіть про належне поводження з відходами, що утворюються у закладах охорони здоров’я.
Так, пандемія торік навесні наче й зменшила забруднення повітря та екологічний шум, десь навіть покращила біорізноманіття, однак її вплив на сферу поводження з відходами та довкілля викликає тривогу. Наскільки сильно ми забруднюємо засобами захисту природу - поки питання не вивчене. Проте побачити наслідки можна вже й неозброєним оком навіть у Львові та околицях: маски просто під ногами у місцях відпочинку, біля вогнищ для шашликів, на узбіччях трас…
Вже прийшло потепління, попереду літо, багато хто з нас проводитиме час на природі та, на жаль, побачить пандемічні відходи в різноманітних місцях. Тому я прошу й закликаю усіх свідомо ставитися до довкілля, переосмислити свої поведінкові звички та викидати сміття у смітник – це просто.