ПАРЄ визначила статус частини Донбасу як контрольованих Росією територій

Як повідомляється, за згодою української делегації з резолюції прибрали фразу про окупацію

СвітКатерина Чурилова, 24 квітня 20182400
В українській делегації рішення ПАРЄ назвали «перемогою»

Парламентська асамблея Ради Європи змінила формулювання резолюції з фразою про окупацію ОРДЛО Російською Федерацією, та визнала «фактичне управління» цих територій з боку РФ. Про це повідомляє «Європейська правда».

Йдеться про резолюцію «Про надзвичайний стан...», яка присвячена випадкам призупинення окремих статей Європейської конвенції з прав людини. Наразі таку можливість задіяли три держави – Україна (після нападу РФ), Франція (після терористичних атак) та Туреччина (після спроби перевороту).

Під час розгляду українського блоку документу Асамблеї майже одноголосно підтримала дві поправки, які підтверджують, що неконтрольовані урядом території Донецької та Луганської областей є «територіями, які перебувають під фактичним управлінням Російської Федерації» (territories under effective control by the Russian Federation).

Початково планувалися ще сильніші зміни — запропоновані поправки мали констатувати статус «тимчасово окупованих території, які контролюються Російською окупаційною адміністрацією». Однак для досягнення одностайності були запропоновані усні субпоправки, у яких українські депутати відмовилися від фрази про «окупацію», зазначає «Європейська правда».

За дві відповідні поправки проголосували 98-100 депутатів, проти – 3-4 депутати.

Проти підтвердження такого визнання голосували парламентарі, які належать до проросійських сил – німецьких «Лівих» та «Альтернативи для Німеччини», а також нідерландської Соцпартії.

Також у цій резолюції ПАРЄ підтвердила засудження російської агресії проти України, яка здійснена у порушення міжнародного гуманітарного права та принципів Ради Європи.

Про врахування поправки української делегації в ПАРЄ у доповіді «Про надзвичайний стан і відступ від Конвенції про права людини» повідомив також віце-президент ПАРЄ, народний депутат України Володимир Ар'єв.

«Перемога! Ухвалена важлива поправка української делегації в ПАРЄ в доповіді «Про надзвичайний стан і відступ від конвенції про права людини», і Асамблея проголосувала за визнання окупації частини Донбасу Росією! Казкам про шахтарів і трактористів з воєнторга настав нарешті кінець і в міжнародних документах», – наголосив Ар’єв.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук