Ірина Луценко заявила про неможливість повної денонсації угоди про дружбу з Росією

Угоду було підписано у Києві у травні 1997 року президентом України Леонідом Кучмою та президентом Російської Федерації Борисом Єльциним

Договір «Про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною та Російською Федерацією» неможливо денонсувати з двох причин. Про це заявила представник президента у Верховні Раді, заступник голови фракції «Блоку Петра Порошенка» Ірина Луценко, передає «Укрінформ».

«Не йде мова про денонсацію договору в цілому з двох причин. Одна з них, наприклад, – це розділ договору, в якому сказано про міжнародно визнані кордони України, що Крим – це територія України, що неконтрольованих 400 кілометрів – це кордони України. Ми б хотіли цей розділ залишити в обов'язковому порядку», – розповіла політик.

Представниця президента зазначила, що у договорі є розділи, згідно з якими Україна спільно з Росією має вживати заходів щодо Чорнобильської катастрофи, і обидві країни є спільно відповідальними за це.

«Також є розділ про підтримку і визнання мов меншин, української і російської мов. Цей розділ обов’язково має залишитися, бо якщо ми розірвемо цей розділ договору, посиляться утиски українського населення в Росії, україномовного населення в Криму», – стверджує Луценко.

За її словами, усі ці розділи необхідні у тому випадку, якщо Україна захоче звертатися до міжнародних судів та інших інстанцій щодо захисту позицій України та українців.

Як повідомляв ZAXID.NET, 12 квітня президент України Петро Порошенко запропонував підготувати пропозиції щодо офіційного припинення участі України в СНД. Президент також визнав за необхідне проведення інвентаризації всієї нормативно-правової бази, складеної Україною в рамках СНД, на предмет відповідності національним інтересам держави.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук