Парламент підтримав запровадження кримінальної відповідальності за жорстокість до тварин

Верховна Рада має намір ввести кримінальну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами. За законопроект №5119-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що стосуються введення гуманного ставлення до тварин» у першому читанні на засіданні у вівторок проголосували 243 народних депутати, повідомило агентство «Інтерфакс-Україна».

Законопроект пропонує внести зміни до закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», у кодекс України про адміністративні правопорушення та в Кримінальний кодекс України.

Зокрема, законопроект пропонує внести зміни до ст. 299 «Жорстоке поводження з тваринами» Кримінального кодексу, згідно з яким знущання над тваринами карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років. Ті ж самі дії, вчинені у присутності малолітнього, караються обмеженням волі на строк від 3 до 5 років, або позбавленням волі на такий же термін.

Так само пропонується внести до Кримінального кодексу України норму, згідно з якою дії, пов'язані з жорстоким ставленням до тварин, вчинені з особливою жорстокістю або що призвели до загибелі, або в результаті яких тварини стали каліками, вчинені групою осіб, караються позбавленням волі на строк від 5 до 8 років.

Для набуття чинності цього документа нардепи мають його прийняти в другому читанні, далі його має підписати президент, після чого він повинен бути опублікований в газеті «Голос України».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук