Парубій попросить президента здійснити повторне внесення кандидатур нових членів ЦВК

Голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що звернеться до президента України Петра Порошенка з пропозицією повторно внести на розгляд Ради кандидатів до нового складу Центральної виборчої комісії, повідомив «Інтерфакс-Україна».

«Я буду сьогодні звертатися до президента України з пропозицією перевнести подання щодо членів Центральної виборчої комісії, провівши попередньо консультації з лідерами фракцій для того, щоб ми змогли прийти до рішення, яке дозволить нам обрати новий склад ЦВК», – сказав Парубій на засіданні погоджувальної ради ВРУ.

Спікер парламенту зазначив, що питання призначення членів ЦВК затягнувся.

«Так виглядає зараз, що представлення, яке було направлено до Верховної Ради, на сьогодні не має достатньої кількості голосів для прийняття. Як я вже неодноразово говорив, ми можемо звільнити старий склад ЦВК і не призначити новий, і виникне правовий вакуум», – сказав він.

Нагадаємо, Петро Порошенко вніс до Верховної Ради України проект постанови про призначення членами ЦВК 11 осіб. Відповідний документ №4790 від 3 липня опубліковано на парламентському порталі. Він також вніс проект постанови про звільнення 12 членів ЦВК, включаючи голову Михайла Охендовського.

Лідер Фракції «Блок Петра Порошенка» Ігор Гринів заявив, що в парламенті поки не знайдений консенсус з питання обрання нового складу ЦВК.

Координатор виборчих і парламентських програм громадянської мережі «Опора» Ольга Айвазовська зазначила, що якщо парламент підтримає тільки кілька нових кандидатур в члени ЦВК, але при цьому звільнить всіх 12 членів, повноваження яких давно минули, то ЦВК і її робота буде заблокована.

«Таким чином, у президента не залишиться нічого, крім як йти на подальші консультації з фракціями і групами парламенту, і невідкладно вносити повторне подання», – пояснила вона.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук