Патріарх Філарет розповів про вплив КДБ на православну церкву

За словами архієпископа, кдбісти вимагали від нього розкривати зміст сповідей вірних, але він відмовився

Філарет повідомив, що без згоди КДБ не призначали ані архієреїв, ані священиків

Почесний патріарх Православної церкви в Україні, колишній лідер УПЦ (КП) Філарет розповів про систему контролю за православною церквою у часи СРСР та власні контакти з працівниками радянських спецслужб. За його словами, агенти КДБ тісно співпрацювали зі священнослужителями і вимагали доповідати про розмови людей, використовуючи різні методи впливу.

Як розповів Філарет в інтерв’ю «Радіо Свобода», в СРСР церква була під контролем КДБ і без згоди спецслужб не призначали ані архієреїв, ані священиків.

«Справа в тому, що не було жодного єпископа, який не мав би контактів з ними. Якщо він не мав контактів, то він не був єпископом. Тому, якщо хтось з архієреїв тих скаже, що він не мав контактів, то це означає, що він говорить неправду. Я це точно знаю», – розповів він.

Філарет розповів, що від нього вимагали розповідати те, що люди говорять на сповіді.

«Я сказав: ні, священик повинен зберігати таємницю сповіді. Тоді він (працівник КДБ, - ред.) виймає пістолет, кладе на стіл і каже: ми можемо вас розстріляти. Я йому на це сказав: можете розстріляти мене, але для мене не має значення, помру я зараз, ви мене розстріляєте, чи я доживу до глибокої старості, а виконувати ці ваші умови не буду», – сказав Філарет.

До слова, 20 грудня Національний архів Латвії відкрив доступ до частини картотеки КДБ в Латвійській РСР. На сайті архіву kgb.arhivi.lv викладені відскановані документи КДБ, зокрема 10 612 карток на агентів КДБ, людей, які планували виїхати за межі СРСР, і потенційних кандидатів для вербування.

У переліку знайшли картку на ім’я священика Олександра Івановича Кудряшова 1939 року народження. Дані Кудряшова збігаються з даними предстоятеля Латвійської православної церкви Московського патріархату митрополита Ризького і всієї Латвії Олександра (Кудряшова).

Згідно з оприлюдненими даними, працівник 5-го відділу КДБ Латвійської РСР завербував «священика православної церкви». У картці вказано, що Кудряшов отримав псевдо «Читач».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук