Перевізники-страйкарі пригрозили проїхати колонами маршруток через центр Львова

Головні новини Львова 31.08Ірина Рєвунова, Ірина Панчишин, 31 серпня 2016, 17:15 2187 1

У Львові на вул. Пасічній страйкують водії близько 120 автобусів. Вони стверджують, що не припинять страйк, поки міська влада не виконає їхні умови. Більше того, приватні перевізники пригрозили змінити методи протесту і проїхати колонами маршруток через центр міста.

Один з ініціаторів протесту та голова створеної у червні цього року «Вільної профспілки пасажирських перевізників» Ігор Сеник під час брифінгу у середу, 31 серпня, заявив , що перевізники страйкуватимуть, поки міська рада не ухвалить тимчасового рішення щодо пільгових перевезень. Зокрема, він наголосив, що страйкарі вимагають або запровадження єдиного пільгового квитка, або електронного квитка. Разом з тим, Сеник визнав, що запровадити електронний квиток протягом короткого часу не вдасться. Відтак, перевізники вимагають тимчасово рішення – зміни договорів про перевезення або обмеження проїзду пільговиків.

Голова «Асоціації вільних профспілок автотранспортників України» Андрій Корчинський пропонує міській владі змінити договори з приватними перевізниками і ввести до них пункти про відшкодування пільгових перевезень.

«Завтра ми проведемо збори трудових колективів всіх АТП, на яких буде прийнято рішення, що до договорів перевізників має бути доданий пункт про замовлення пільгових перевезень. Буде звернення трудових колективів до міськради з вимогою затвердити кількість пільговиків. Це рішення буде тимчасове. Воно має бути затверджене виконкомом і ухвалою сесії міськради», – стверджує Корчинський. 

Він також зазначає, що протягом місяця робоча група, яку створять при міськраді, має напрацювати один з двох варіантів вирішення питання. «Це або адресна допомога для пільговиків, або єдиний пільговий квиток, який дасть можливість вести облік пільговиків і компенсовувати витрати на їхнє перевезення», – сказав Корчинський.

«Якщо завтра буде скликаний виконком і на ньому буде ухвалено рішення про тимчасове обмеження пільгових перевезень і винесення цього питання на сесію міськради у вересні, то перевізники роз’їдуться і будуть працювати. Якщо цього не буде зроблено, перевізники будуть вживати більш радикальних заходів», – заявив голова «Асоціації вільних профспілок автотранспортників України».

Разом з тим, Ігор Сеник пригрозив у разі, якщо міська рада не ухвалить тимчасового обмеження пільгових перевезень, організувати більш масовий страйк водіїв та власників маршруток. «Влада нас має почути. Якщо влада нас не почує, ми всі з’їдемось сюди, зробимо кілька колон по 50 автобусів і проїдемо цими колонами центром міста», – сказав він.

Додамо, що на вимоги обмежити кількість пільговиків у маршрутках або час їхнього безкоштовного проїзду в управлінні транспорту та зв’язку Львівської міськради не підтримують. У вівторок, 30 серпня, під час наради між страйкарями і чиновниками міськради очільник управління транспорту Віктор Щир нагадав що навесні 2015 року виконком уже обмежував час безкоштовного проїзду пільговиків у маршрутках до шести годин на добу. Тоді суд визнав таке рішення мерії незаконним. Відтак, на думку Щира, знову обмежувати пільгові перевезення рішенням міськради недоцільно. 

Нагадаємо, у вівторок частина водіїв, з якими львівські АТП мають договори про оренду автобусів, не вийшли на маршрути і висунули вимоги міськраді. Причиною страйку вони називають те, що не отримують компенсацію за перевезення пільговиків.  

Під час наради у міського голови було вирішено створити робочу групу, яка напрацює варіанти виходу із ситуації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук