Перший місяць року підтвердив нереальність бюджету, – Пинзеник
"Стартовий місяць року підтвердив очевидну фахівцями істину щодо нереальності бюджету. У першу чергу стосовно доходів", – констатує економіст, нардеп Віктор Пинзеник. А ще у більшій мірі стосовно можливостей фінансування видатків у зв’язку з недопустимою в нинішніх умовах для країни «розкішшю» жити з таким дефіцитом, жити з наростаючим боргом.
Віктор Пинзеник наголосив, що перший міcяць, за оперативними даними, показав надходження до загального фонду державного бюджету 20,05 млрд.грн. Цей показник перевищує плановий на 8,2% і, що важливіше, перевищує фактичні надходження січня попереднього року на 10,8%. При цьому Внардеп нагадав, що законом про державний бюджет на 2013 рік передбачено збільшення надходжень до загального фонду на 9,2%, повідомила прес-служба депутата.
«Але оптимізм щодо цьогорічної бюджетної динаміки зникає, якщо згадати, що у цьому році, на відміну від попереднього, введено авансову сплату податку на прибуток», – зауважив народний депутат. Як наслідок - надходження цього податку зросло у січні 2013 року в 4,3 р. (3,9 млрд. проти 0,9 у січні 2012 року). Якщо провести порівняння у співставних умовах, то зростання надходжень до загального фонду склало лише 0,5% проти затверджених законом 9,2%. Для абсолютної коректності порівнянь у наведених підрахунках враховано і ту обставину, що у січні минулого року НБУ перерахував до державного бюджету на 0,2 млрд.грн. більше, а також більші (на 0,9 млрд.) у січні 2013 року обсяги відшкодування ПДВ, порівняно з минулим роком.
Підсумовуючи, Віктор Пинзеник вкотре наголосив, що бюджет поточного року має бути якнайшвидше переглянутий. «Він має базуватися на реальних доходах і опиратися на так потрібний зараз принцип – жити по засобах», - підкреслив народний депутат.
Нагадаємо, у грудні Верховна Рада ухвалила в цілому Закон України "Про державний бюджет України на 2013 рік". Кабмін запропонував Раді затвердити державний бюджет на 2013 рік з доходами 361,5 млрд гривень, видатками - 410,7 млрд гривень, граничним розміром дефіциту - 50,4 млрд гривень.