Підозрювана у розкраданні ₴3 млрд екс-чиновниця Клименка уклала угоду з слідством

Тетяна Детюк виплатила ₴500 тис. відшкодування і отримала умовний термін

СуспільствоАндрій Стець, 29 травня 20177710
Підозрювана у розкраданні ₴3 млрд екс-чиновниця Клименка уклала угоду з слідством
фото blogspot.com
Тетяна Детюк

Суд призначив 5 років умовно з позбавленням права обіймати певні посади першій заступниці начальника ГУ Міндоходів у м. Києві Тетяні Детюк, яка була одним з організаторів незаконного відшкодування ПДВ на загальну суму 3,16 млрд грн у складі злочинного угруповання на чолі з колишнім головою Міндоходів України Олександром Клименком.

Про це свідчить вирок Дарницького районного суду м. Києва від 21 жовтня 2016 року, який був оприлюднений у судовому реєстрі 7 лютого 2017 року, пишуть «Наші гроші».

Як повідомляється, у квітні 2012-вересні 2013 років злочинна організація на чолі з Клименком, до якої входила Детюк, заволоділа коштами державного бюджету України на загальну суму 3,16 млрд грн., які були незаконно перераховані у вигляді відшкодування ПДВ трьом компаніям: ТОВ «Мегатерий», ТОВ «Газіновація» та ТОВ «Ексімтех». У їхній податковій документації відображалися нібито господарські відносини з десятками фіктивних підприємств на суму понад 16 млрд грн. Детюк та інші керівники регіональної податкової служби домовлялися зі своїми підлеглими, щоб вони без перевірок затверджували відшкодування ПДВ фірмам. Після чого кошти обготівковувалися через контрольовані злочинною організацією банки, в яких в подальшому інформація про рух коштів знищувалася.

Суд встановив, що за такою схемою Тетяна Детюк заволоділа коштами держбюджету на загальну суму 2,57 млрд грн., які були розподілені між учасниками угрупування Клименка.

Детюк уклала угоду з головним військовим прокурором Анатолієм Матіосом про визнання винуватості і отримала 5 років позбавлення волі умовно (іспитовий строк 3 роки) з позбавленням права займати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах державної влади, держустановах та організаціях на 3 роки, без конфіскації майна.

Суд врахував, що Детюк раніше не судима, позитивно характеризується за місцем проживання, її вік, стан здоров’я, сімейний стан та інші обставини, які її характеризують. Суд також врахував пом’якшуючі обставини: щире каяття та активне сприяння розкриттю злочинів; добровільне викриття у вчиненні злочинів інших осіб; вчинення злочину через матеріальну та службову залежність від членів злочинної організації ДПС; часткове добровільне відшкодування спричинених злочином збитків у сумі 500 тис. грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук