Підвищення ціни на проїзд у львівському електротранспорті ініціювала профспілка

Ціну загального квитка пропонують підвищити до 4,5 грн, пільгового – до 2, 25 грн

Головні новини Львова 23.06Юрій Герун, 23 червня 2017, 19:05 1765 3

Уже з серпня оплата за проїзд у трамваї та тролейбусі може зрости більше, ніж удвічі. Про зростання тарифу просить профспілка ЛКП «Львівелекторотрансу». На черзі громадські слухання, а також погодження у антимонопольному комітеті. Останнє слово за виконкомом міськради.

Найголовніша причина підняття тарифу – здорожчання електроенергії. До цього додаються збитки від перевезення пільговиків, а ще зобов'язання перед ЄБРР, згідно з яким тариф має бути економічно обгрунтованим. Наразі, автопарк комунального підприємства – понад 200 транспортних засобів. Проте справними є менше половини. Відтак, на підприємстві ціну 4,5 грн вважають обґрунтованою.

«Із ініціативою розробити нові тарифи для міського електротранспорту виступив профспілковий комітет нашого підприємства, який попросив адміністрацію розробити новий тариф і звернутись із ним до міста», – пояснив заступник директора ЛКП «Львівелектротранс» Олексій Зварич.

Із початку року «Львівелектротранс» нарахував 61 млн грн збитків.Чинний тариф у 2 гривні діє з червня 2014 року. У профспілці наголошують: зарплата водіїв відтоді майже не змінилася.

«Ми вважаємо, що питання заробітної плати є сьогодні на часі, оскільки підприємство має серйозні проблеми з кадровою політикою щодо водіїв. На сьогоднішній день брак водіїв по штатах тролейбусів більше 60, по трамваях більше 30», – пояснила завідувачка відділу Львівської обласної профспілки ЖКГ Марія Ванько.

У громадських активістів є сумніви щодо доцільності зростання тарифів.

«Я би назвав ці дії відлякуванням платних пасажирів на користь автобусів. Коли немає відлагодженої системи контролю, піднімати тариф – не зовсім коректно», – пояснив голова ГО «За якісний транспорт» Святослав Товстига.

Львів'яни ж кажуть, що люблять користуватися електротранспортом.

«Я на трамваї їжджу і буду їздити рівно стільки, скільки мені буде потрібно. Напевно, кожен буде вибирати так, як йому підходить», – пояснила львів`янка Марта.

«Користуватися буду, тому що прийдеться. Але вважаю, що це недоцільно хоча б тим, що з копійками буде морока», – вважає львів'янка Рая.

У ЛКП «Львівелектротранс» очікують підняття тарифу з першого серпня. Перед затвердженням він має пройти шлях від громадських обговорень до затвердження міським виконкомом. Міський голова Андрій Садовий висловився проти підняття тарифу на проїзд у електротранспорті.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук