Порошенко закликав посилити відповідальність за порушення прав людей з інвалідністю

Президент України Петро Порошенко виступив за посилення відповідальності за порушення прав і законних інтересів людей з інвалідністю та підписав указ «Про створення умов для реалізації прав людей з інвалідністю», повідомила у вівторок, 13 грудня, прес-служба президента.

Порошенко зазначив, що основна мета документа – зміна тих традицій, які все ще існують в Україні щодо людей з інвалідністю. Його положення охоплюють основні сфери життєдіяльності людей з інвалідністю і всі їх категорії.

Серед кроків, які необхідно зробити для реалізації поставленої мети, Порошенко назвав першочергове посилення відповідальності за порушення прав і законних інтересів людей з інвалідністю, формування у свідомості громадян толерантного ставлення до людей з інвалідністю, поліпшення рівня та якості забезпечення людей з інвалідністю медичними та реабілітаційними послугами.

«Ми повинні робити надзвичайно важливі кроки, починаючи з дитячих садків і шкіл, гуртожитків в університетах, метро, магазинів, проектно-архітектурних бюро, які створюють проекти, міської влади», – наголосив він.

Також, на переконання Порошенка, є необхідність у вдосконаленні системи підтримки учасників АТО, цивільних потерпілих і внутрішньо переміщених осіб, які дістали поранення, контузію, травму або захворювання, які призвели або можуть призвести до інвалідності. Також необхідно забезпечити реабілітацію, адаптацію та працевлаштування демобілізованих учасників Антитерористичної операції з інвалідністю.

За словами Порошенка, важливим юридичним кроком на шляху до забезпечення прав людей з інвалідністю також є прийняття змін до закону «Про ратифікацію Конвенції про права інвалідів і Факультативного протоколу до неї» з урахуванням стандартів Конвенції про права осіб з інвалідністю. «Цими змінами закладено основу для приведення національного законодавства у відповідність зі світовими стандартами коректного та недискримінаційного позначення таких людей як «людина з інвалідністю», а не як «інвалід», – наголосив він.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук