Правоохоронці Львівщини незадовільно протидіять злочинності, - прокурор Олексій Баганець
Прокурор Львівської області Олексій Баганець провів нараду з керівниками правоохоронних органів Львівщини, на якій обговорили підсумки роботи щодо протидії злочинності у 1-му кварталі поточного року. Прокурор в черговий раз констатував, що на цьому напрямку діяльності будь-яких суттєвих позитивних зрушень не відбулось. Про це повідомила прес-служба прокуратури Львівської області.
Зокрема, він зазначив, що, незважаючи на деяке зниження як загальної злочинності, так і ряду інших категорій злочинів, майже половину із зареєстрованих злочинів складають тяжкі та особливо тяжкі. Відмічено зростання кількості розбійних нападів, хуліганських проявів, злочинів, вчинених в стані сп’яніння та неповнолітніми, що, за його словами, не дає жодних підстав для заспокоєння.
Окрім того, прокурор області звернув увагу правоохоронців на той факт, що в області розкривається лишень кожна друга крадіжка приватного майна, значно менше половини фактів незаконних заволодінь транспортними засобами, лише третина дорожньо-транспортних пригод зі смертю потерпілих, що свідчить про неефективне виконання покладених службових обов’язків при здійсненні правоохоронної діяльності.
Також Олексій Баганець відзначив, що протягом першого кварталу поточного року відсутні позитивні зрушення і в сфері боротьби зі злочинами, пов’язаними з незаконним обігом наркотичних засобів. Досить мало відповідними правоохоронними органами виявляються особи, які збувають наркотичні засоби та схиляють до вживання наркотиків молодих людей, не виявлено жодного випадку незаконного переміщення на територію України наркотичних та психотропних засобів, не говорячи вже про організовані групи, які вчиняють контрабанду та збут наркотиків.
Незадовільними, за його словами, залишаються і результати роботи щодо протидії злочинності в сфері економіки, виявлення злочинів, пов’язаних з хабарництвом і корупцією.
Хоча внаслідок спільної діяльності правоохоронних органів у першому кварталі поточного року і виявлено 817 злочинів в цій сфері, їх переважна більшість і надалі є не актуальними та суттєвого впливу на оздоровлення економіки регіону не мають.
Низькою залишається ефективність протидії злочинним проявам у банківській сфері, зовнішньоекономічній діяльності, щодо виявлення злочинів в сфері службової діяльності, в сфері землекористування та в лісовій галузі. Зокрема, Олексій Баганець навів приклад, коли органами внутрішніх справ виявлено 25 злочинів на об’єктах лісового господарства, із яких шість злочинів, пов’язаних з розкраданням лісових ресурсів, три незаконні порубки лісу, вилучення у злочинців 68 м. куб. деревини та виявлений на території Турківського району один злочин, збитки від якого склали лише 900 гривень. Такі результати роботи, на думку прокурора області, є мізерними для Львівської області.
Послаблена, за словами прокурора області, і робота правоохоронних органів в протидії злочинам, пов’язаних із привласненням чи розтратою державного та колективного майна. При цьому виявлено лише 4 факти розкрадання майна шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах, викрито всього 4 факти шахрайства з фінансовими ресурсами.
Невтішними залишаються результати діяльність правоохоронців щодо виявлення та припинення фактів незаконного відшкодування податку на додану вартість, злочинів, пов’язаних з контрабандою, і викриття злочинних схем привласнень та розтрати майна і коштів бюджетів всіх рівнів.
Прокурор області піддав критиці і роботу Західної регіональної митниці. Зокрема, він вказав, що протягом вказаного періоду митницею не виявлено жодного факту контрабанди наркотичних засобів чи незаконного відшкодування ПДВ при здійсненні експортних операцій. Не кращими, за словами Олексія Баганця, виглядають результати у протидії корупції і в діяльності Управління боротьби з корупцією в органах державної податкової служби, результативність роботи якого полягає у складенні 3 протоколів, що в двоє менше, ніж в минулому році.
За підсумками наради прокурор області Олексій Баганець пообіцяв особисто контролювати виконання правоохоронними органами взятих на себе на попередніх координаційних нарадах зобов’язань.