Президент підписав закон про банкрутство фізичних осіб

Завдяки процедурі банкрутства громадянини, зокрема, зможуть очистити свою кредитну історію

СуспільствоЮрій Братюк, 15 квітня 201910530

У понеділок, 15 квітня, президент України Петро Порошенко підписав закон про банкрутство, який дозволяє фізичним особам, тобто простим громадянам, оголошувати про власне банкрутство та відновлювати умови платоспроможності за кредитами. Про це повідомляє «Еспресо».

«Ще є одна приємна новина: я сьогодні підписав закон про банкрутство. Не зважаючи на те, що у нас були декілька питань щодо організаційного оформлення», – повідомив Порошенко.

Процедура банкрутства допомагає боржнику вийти зі скрутного становища через суд, який має захистити від тиску кредиторів та створити умови для погашення заборгованості. Очікується, що завдяки новому закону фізична особа зможе отримати захист, а кредитор, зі свого боку, отримає гарантію повернення позик. Як це працюватиме у випадку валютної іпотеки – можна почитати тут.

Нагадаємо, що Верховна Рада ще 18 жовтня 2018 року ухвалила Кодекс України з процедури банкрутства, що запроваджує в країні інститут банкрутства фізосіб і дозволяє ініціювати процедуру їхнього банкрутства. Вперше ініціатива запровадження інституту приватного банкрутства була запропонована ще в 2015 році.

Після набуття чинності кодексу банкрутом можна буде стати або через суд, або досудовим шляхом. Справи про банкрутство фізосіб розглядатимуть господарські суди за участю арбітражного керуючого. Завдяки процедурі банкрутства громадянини, зокрема, зможуть очистити свою кредитну історію.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук