Президент схвалив звільнення від мобілізації викладачів вузів

Призову на військову службу не підлягають студенти, аспіранти та докторанти, а також наукові та науково-педагогічні працівники.

Президент схвалив звільнення від мобілізації викладачів вузів

Президент України Петро Порошенко підписав закон України №570-VIII «Про внесення зміни до статті 23 закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» про звільнення від призову на воєнну службу під час мобілізації окремих категорій педагогічних, наукових і науково-педагогічних робітників».

Про це повідомляється на офіційному сайті Верхової Ради України.

«Повернуто з підписом від президента», - йдеться в статусі проходження документа.

Закон встановлює, що «призову на військову службу під час мобілізації у період не підлягають:

  • студенти, аспіранти та докторанти, які навчаються на денній формі навчання;
  • наукові та науково-педагогічні працівники, які мають вчене звання та/або науковий ступінь і працюють у вищих навчальних закладах, наукових установах та організаціях за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки».

Законом також встановлено, що військовослужбовці з числа осіб, зазначених в абзаці третьому частини другої статті 23 закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (в редакції цього закону), призвані на службу за призовом за мобілізацією, в період до набрання чинності цього закону підлягають звільненню, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу.

Нагадаємо, 2 червня Верховна рада прийняла за основу законопроект №2620. За відповідне рішення проголосували 283 депутати. Ця законодавча ініціатива була запропонована народним депутатом з фракції БПП Олегом Барною.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук