Путін шкодує, що Україна не вступила у Євразійський союз
Президент Росії Володимир Путін жалкує, що Україна не приєднується до Євразійського економічного союзу. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Президента Росії.
«Дуже шкода, що поза меж цього процесу поки залишається братська Україна», - заявив Путін на нараді послів і постійних представників Росії у Москві, говорячи про процес створення Євразійського економічного союзу.
За його словами, поглиблення інтеграційних процесів на просторі Співдружності Незалежних Держав - це ядро зовнішньої політики Росії.
Рушійною силою у цьому процесі, крім Росії, за словами Путіна, є також Білорусь і Казахстан.
Ці країни сформували Митний союз у рамках Єдиного економічного простору і працюють над створенням Євразійського економічного союзу.
Їм, як зазначає Путін, належить, зокрема, об'єднати у спільний ринок 165-170 млн споживачів, прийняти спільне економічне законодавство, забезпечити вільний обмін капіталами, послугами, робочою силою, передає «Ukranews».
На його думку, приєднання України до цього інтеграційного об'єднання надало б і Україні, і всьому процесу додаткову динаміку.
«Я зараз говорив, ринок споживачів у нас у складі «трійки» приблизно 170 мільйонів, а разом з Україною був би 210-220 мільйонів. Погодьтеся, синергія була б колосальною», - заявив президент Росії.
У той же час він підкреслив, що Росія чудово розуміє і усвідомлює те, що питання про шляхи інтеграції, про участь у різних інтеграційних об'єднаннях - це суверенний вибір українського народу і української держави на чолі з чинним керівництвом.
«Ми будемо ставитися до цього вибору з повагою», - повідомив він.
За його словами, Росія буде шукати будь-які форми співробітництва, найоптимальніші та підходящі, для того щоб ця співпраця не зав'яла, а навпаки, активно розвивалася.
Нагадаємо, інтеграційний проект «Євразійський економічний простір» - ініціатива Володимира Путіна.
На його думку, він повинен бути створений на базі Митного союзу і Єдиного економічного простору.
Україна поки не налаштована вступати у Митний союз ЄЕП.
На початку вересня президент Віктор Янукович заявив, що вважає необхідним для України до можливого вступу у союз подивитися на його роботу через 1-2 роки.
Зараз же Янукович пропонує Митного союзу співпрацю за формулою «3+1».
Дмитро Медведєв виключає можливість такої співпраці.
За його словами, якщо Україна не вступить у союз повноцінно, виникне така ситуація, коли його учасникам доведеться використовувати інші митні режими щодо України.