Путін шкодує, що Україна не вступила у Євразійський союз

СвітВолодимир Балита, 9 липня 20127632
Путін шкодує, що Україна не вступила у Євразійський союз
Володимир Путін

Президент Росії Володимир Путін жалкує, що Україна не приєднується до Євразійського економічного союзу. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Президента Росії.

«Дуже шкода, що поза меж цього процесу поки залишається братська Україна», - заявив Путін на нараді послів і постійних представників Росії у Москві, говорячи про процес створення Євразійського економічного союзу.

За його словами, поглиблення інтеграційних процесів на просторі Співдружності Незалежних Держав - це ядро зовнішньої політики Росії.

Рушійною силою у цьому процесі, крім Росії, за словами Путіна, є також Білорусь і Казахстан.

Ці країни сформували Митний союз у рамках Єдиного економічного простору і працюють над створенням Євразійського економічного союзу.

Їм, як зазначає Путін, належить, зокрема, об'єднати у спільний ринок 165-170 млн споживачів, прийняти спільне економічне законодавство, забезпечити вільний обмін капіталами, послугами, робочою силою, передає «Ukranews».

На його думку, приєднання України до цього інтеграційного об'єднання надало б і Україні, і всьому процесу додаткову динаміку.

«Я зараз говорив, ринок споживачів у нас у складі «трійки» приблизно 170 мільйонів, а разом з Україною був би 210-220 мільйонів. Погодьтеся, синергія була б колосальною», - заявив президент Росії.

У той же час він підкреслив, що Росія чудово розуміє і усвідомлює те, що питання про шляхи інтеграції, про участь у різних інтеграційних об'єднаннях - це суверенний вибір українського народу і української держави на чолі з чинним керівництвом.

«Ми будемо ставитися до цього вибору з повагою», - повідомив він.

За його словами, Росія буде шукати будь-які форми співробітництва, найоптимальніші та підходящі, для того щоб ця співпраця не зав'яла, а навпаки, активно розвивалася.

Нагадаємо, інтеграційний проект «Євразійський економічний простір» - ініціатива Володимира Путіна.

На його думку, він повинен бути створений на базі Митного союзу і Єдиного економічного простору.

Україна поки не налаштована вступати у Митний союз ЄЕП.

На початку вересня президент Віктор Янукович заявив, що вважає необхідним для України до можливого вступу у союз подивитися на його роботу через 1-2 роки.

Зараз же Янукович пропонує Митного союзу співпрацю за формулою «3+1».

Дмитро Медведєв виключає можливість такої співпраці.

За його словами, якщо Україна не вступить у союз повноцінно, виникне така ситуація, коли його учасникам доведеться використовувати інші митні режими щодо України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 2

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук